Ostatni wypadek kolejowy w Babach pod Piotrkowem Trybunalskim, wzbudził zaniepokojenie w środowisku tak kolejarzy jak i pasażerów. Co było przyczyną katastrofy? Błąd popełnił człowiek, czy jednak zawiodły urządzenia? Maszyniście, który prowadził pociąg grozi nawet 12 lat więzienia. W tej chwili mężczyzna przebywa w areszcie. Wielu jego kolegów – maszynistów – uważa, że śledczy są zbyt surowi.
Zagrali razem w dziesiątkach komedii, setki razy wspólnie na scenie bawili publiczność. W Kulisach Sławy przyjaciele z warszawskiego Teatru Ateneum - Artur Barciś i Krzysztof Tyniec.
Jest jednym z najmłodszych zawodowych bokserów na świecie. Ma 18 lat. W przyszłym roku czeka ją matura. Nazywa się Karolina Owczarz.
- Ma pani córkę śpiewaczkę, powiedział mi lekarz zaraz po jej narodzinach. Urodziła się z takim głośnym krzykiem, jakby śpiewała – mówi matka Małgorzaty Stankiewicz. Co słychać u półfinalistki X Factor dwa miesiące po zakończeniu programu?
Dziś 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
- Jestem człowiekiem, na którego padło, żeby śpiewał – mówi o sobie Gienek Loska. Śpiewa od lat. I wcale nie jest tak, że dopiero X Factor przyniósł mu uznanie.
Ma niecałe 18 lat, a na swoim koncie już siedem płyt i wiele prestiżowych nagród. W Czechach jest bezapelacyjną królową popu. W Polsce idolką nastolatków i faworytką muzycznych plebiscytów. Ale najbardziej szczęśliwa czuje się na polsko-czeskim pograniczu, gdzie mieszka.
- Nie byli agresywni, nigdy nie sprawiali problemów – to o trzech uczniach gimnazjum we Włodawie. Pierwszego czerwca na plaży nad jeziorem śmiertelnie pobili 14-latka.
Ponad rok temu Sabina została zatrzymana na lotnisku w Stambule za usiłowanie przemytu kokainy. Wyjechała tam na kilkudniowe romantyczne wakacje, teraz grozi jej wieloletnie więzienie.
Polskie lasy przeżywają kataklizm, z jakim nie spotkały się jeszcze nigdy w swojej historii. Gigantyczna fala śmieci, jakie tysiące ludzi po cichu zostawiają pod osłoną nocy przybiera już rozmiary ekologicznego tsunami. Rocznie odgruzowanie lasów z nielegalnych wysypisk kosztuje Lasy Państwowe dwadzieścia milionów złotych. Ale nawet w tej cenie leśnicy nie są w stanie zatrzymać rosnącej fali nieczystości. Polskie lasy giną w smrodzie i brudzie.
Po sześciu latach od głośnego linczu we Włodowie, kiedy mieszkańcy wsi śmiertelnie pobili recydywistę terroryzującego wieś, powstał film o tamtych wydarzeniach. Wspólnie z reżyserem UWAGA! zorganizowała specjalny pokaz filmu „Lincz” dla mieszkańców Włodowa. Jak wieś odebrała film? Czy tak przykre doświadczenia zmieniły świadomość ludzi?
W niewiarygodnym fetorze, w brudzie, wśród karaluchów kona człowiek. Jest ciężko chory, opuszczony, twierdzi, że nie życzy sobie pomocy. Konającego próbuje dokarmiać i poić sąsiadka. Pracownik MOPS-u odwiedza go i ogranicza się do pisania raportów.
"Mam cudownych rodziców", "To był świat w zupełnie starym stylu", "Zapomniałam" - to tylko trzy tytuły z licznych przebojów, które zaśpiewała. I które do dziś są znane i grane, choć ona sama zniknęła ze sceny ponad 20-cia lat temu. Urszula Sipińska dziś nieczęsto pokazuje się w mediach. I chętniej opowiada o swoich książkach i dokonaniach architektonicznych niż o piosenkach. A przecież przez ponad dekadę była absolutną megagwiazdą!
„Faceci to wzrokowcy, każdy lubi popatrzeć" - już niejeden biznes zrobiono kierując się tą zasadą. Zaskakuje jednak fakt, że tym razem atrakcyjne panie - topless lub w bieliźnie - można wynająć do sprzątania mieszkania. Jak taka usługa wygląda w praktyce?
Żywność ekologiczna może się stać towarem deficytowym, jeżeli polskie rolnictwo otworzy się na uprawy roślin genetycznie modyfikowanych. Takiego scenariusza obawiają się rolnicy ekologiczni. Od kilku lat trwają w sejmie prace nad ustawą, która ma uregulować kwestie upraw roślin genetycznie modyfikowanych. O wprowadzenie GMO do rolnictwa zabiega lobby związane z przemysłem biotechnologicznym.
Jaki wpływ na zdrowie może mieć żywność genetycznie modyfikowana? Czy czeka nas epidemia bezpłodności? Jakie jeszcze zagrożenia niesie ze sobą GMO?
Środki chemiczne, hormony wzrostu dla zwierząt, antybiotyki i rośliny genetycznie modyfikowane zawarte w żywności stanowią składnik naszej codziennej diety. Zdrowa żywność staje się coraz częściej mitem, bo w biznesie liczy się ilość a nie jakość. Jaki wpływ na nasze zdrowie mają produkty, które zawierają organizmy modyfikowane genetycznie?
Zamach na własne życie - jak twierdzą specjaliści - rzadko powodowany jest jedną przyczyną. Z reguły do ostatecznego kroku prowadzi szereg elementów, ale kluczowe jest przekonanie desperata, że nikt i nic nie może mu pomóc.
- Chcę, aby świat był kolorowy i wesoły, chcę się codziennie cieszyć i sprawiać ludziom przyjemność – mówi Magda Gessler.
"Gdybym nie miał rodziny, pewnie bym już nie żył". "Każda władza jest darmozjadem, ale są tacy ludzie władzy, którzy chcą coś dobrego zrobić". "Gdy byłem mały, chciałem być śmieciarzem". "Polska jest jak panienka o niezbyt dobrej reputacji". Jeśliś ciekaw, kto tak mówi, czytaj dalej…
Kogo z nas nie wzruszyło albo nie skłoniło do refleksji choć raz usłyszane w radio, pięknie wyśpiewane zdanie "Czas nas uczy pogody"? Wielki talent, charakterystyczny „czarny" głos i własny, oryginalny styl Grażyny Łobaszewskiej.
„Koty", „Upiór w Operze", "Nędznicy" to tylko kilka z polskich wersji światowych musicali, których jest twórcą. Wojciech Kępczyński, dyrektor teatru Roma, jest i artystą, i menadżerem - a to wyjątkowo rzadkie połączenie. Niekiedy nazywany wręcz polskim królem musicali. Ostatnio część spektaklu przeniósł do centrum handlowego.
Ma niecałe 18 lat, a na swoim koncie już siedem płyt i wiele prestiżowych nagród. W Czechach jest bezapelacyjną królową popu. W Polsce idolką nastolatków i faworytką muzycznych plebiscytów. Ale najbardziej szczęśliwa czuje się na polsko-czeskim pograniczu, gdzie mieszka.
Bożena Walter mówi o sobie, że jest nadaktywna. Żałuje, że miała mało czasu dla dzieci, gdy były małe. Teraz jest szczęśliwą babcią. W tym roku obchodzi dwa ważne jubileusze: 50-lecia pracy w zawodzie i 10-lecia fundacji, którą założyła i kieruje.
Poznali się 28 lat temu w łódzkiej filmówce. Mówią że ich przyjaźń przeszła wszystkie etapy. Razem mieszkali, wyjeżdżali na wakacje, pożyczali sobie pieniądze. Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski, znani aktorzy, oprowadzili reporterów UWAGI! po zakamarkach Teatru Syrena.
Albo po prostu – grubych. Oni sami nie wstydzą się tego, że są tacy, jacy są. W Polsce jest jednak mnóstwo ludzi, którzy takich jak oni znieważają, pogardzają nimi, a czasem wprost – żałują, że nie ma Auschwitz dla grubasów.
- Nie byli agresywni, nigdy nie sprawiali problemów – to o trzech uczniach gimnazjum we Włodawie. Pierwszego czerwca na plaży nad jeziorem śmiertelnie pobili 14-latka.
- Nienawidzę siebie za to, co robiłem. Przeze mnie zginęło wielu ludzi – mówi Polak, który pracował dla nigeryjskiej mafii narkotykowej i zaszedł w jej hierarchii na sam szczyt. Tylko reporterom UWAGI! opowiedział o działalności tej przestępczej grupy.
Gościem naszego czata była ostatnio Natalia Kukulska. Porozmawiać z gwiazdą przyszło ponad pół tysiąca osób.
Ustawa zaostrzająca przepisy dotyczące palenia tytoniu w miejscach publicznych obowiązuje ponad pół roku, a wciąż dzieli Polaków. Bezwzględne zakazy palenia wprowadzono w szpitalach, szkołach i pociągach. W lokalach gastronomicznych wolno palić tylko w specjalnie odizolowanych pomieszczeniach. W praktyce zakazy bardzo często są łamane, a odpowiedzialne służby nie zawsze potrafią zareagować.