- Nie jesteśmy od kochania, ale od najczarniejszej miejskiej roboty – wyjaśnia strażnik miejski z Krakowa. – Nikt nie lubi być karany – tłumaczy jego kolega z Wrocławia.
Piją wszędzie - w domach, przed blokami, w parkach, a nawet na szkolnych boiskach. Zaczynają bardzo wcześnie, a jako nastolatkowie często nie wyobrażają już sobie dobrej zabawy bez alkoholu. Moda na wczesne picie zagraża nie tylko przyszłości i zdrowiu młodych ludzi. Niejeden pijany nastolatek cudem uniknął śmierci.
Czy osoba wychowana w tak zwanym pruskim drylu może być szczęśliwa? - to pytanie zadawała sobie często pisarka Krystyna Kofta. Jako matka odrzuciła tę metodę wychowawczą. Czy udało jej się wychować szczęśliwe dziecko? - o tym w naszej kolejnej rozmowie z cyklu "Moi Mądrzy Rodzice".
Gościem czata UWAGI! była Magdalena Środa. Przeczytaj zapis rozmowy.
Pasją Mariusza była wyczynowa jazda na rowerze. Trzy tygodnie temu, jak zwykle po pracy, wyszedł z domu, aby trenować. Już nie wrócił. Bez żadnego powodu w miejskim parku został brutalnie ugodzony nożem. "Jak można żyć ze świadomością, że jest się mordercą?" - pyta córka ofiary.
- Mama chciała, abym nigdy nie była petentem w miłości – mówi o Agnieszce Osieckiej Agata Passent. – Tata dbał o to, bym dobrze skończyła szkoły i była wysportowana – to o ojcu, Danielu Passencie.
Każdy polski mieszczuch produkuje co roku prawie pół tony śmieci. Plastikowe butelki, aluminiowe puszki po piwie, setki szklanych i kartonowych opakowań. Większość z tych surowców dałoby się odzyskać i ponownie użyć, gdybyśmy powszechnie i systematycznie segregowali śmieci. Dziś takie zachowania uznaje się niestety za dość ekstrawaganckie. By zmienić to nastawienie zorganizowano akcję "Recykling daje owoce".
Zwykły Bohater to nowa akcja telewizji TVN, Onetu i Banku BPH. W każdy piątek będą prezentowane historie osób, które zachowały się fair, wykazały się odwagą lub spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym.
Tego jeszcze nie było w historii polskiego więziennictwa. Dyrektor zakładu karnego zamordował przebywającego w celi więźnia. Okoliczności zdarzenia wciąż okrywa tajemnica.
Kto z nas nie był nagabywany przez osoby sprzedające drobne produkty, które przekonywały nas, że jest to pomoc dla chorych, bądź potrzebujących dzieci? Czy rzeczywiście pieniądze z taki zbiórek trafiają do tych osób? Reporter UWAGI! zainteresował się działalnością jednego z takich pseudo charytatywnych stowarzyszeń, które zbiera po 5 złotych na dożywianie dzieci.
"W mojej rodzinie nie kłamiemy i mówimy co czujemy" - tak na jedno z pytań reportera UWAGI! odpowiada Danuta Szczepanek z Ostrołęki. Od ośmiu lat jest po rozwodzie. Ma 11-stoletnią córkę. Bardzo boi się o jej przyszłość. Nie potrafi sobie poradzić z niesystematycznością Marty i jej zapominalstwem. Oto kolejna rodzina, tym razem niekompletna, którą przedstawiamy Państwu w naszym cyklu "Mądrzy Rodzice".
Gościem czata UWAGI! był Kamil Zalewski, syn Stanisława Zalewskiego, współzałożyciela "Cyrku Zalewski". Czy praca w cyrku to jego powołanie? Czy istnieje możliwość stworzenia cyrku bez zwierząt? Przeczytaj cały zapis rozmowy.
Zwykły Bohater to nowa akcja telewizji TVN, Onetu i Banku BPH. W każdy piątek będą prezentowane historie osób, które zachowały się fair, wykazały się odwagą lub spontaniczną chęcią niesienia pomocy innym.
Czternastoletni Damian, uczeń szkoły specjalnej w Czeladzi został zamordowany przez swoich starszych kolegów. Najprawdopodobniej powodem zbrodni był telefon komórkowy, którego chłopak nie chciał oddać oprawcom. Śmiertelne ciosy zostały mu zadane jego własną deskorolką.
Państwo Szumilasowie to dwoje rodziców i trójka dzieci. Inaczej jednak niż w większości rodzin, na co dzień to mama musi być dla dzieci i matką i ojcem. Tata jest ojcem tylko w weekendy. Jak sobie z tym radzą?
Państwo Szumilasowie to dwoje rodziców i trójka dzieci. Inaczej jednak niż w większości rodzin, na co dzień to mama musi być dla dzieci i matką i ojcem. Tata jest ojcem tylko w weekendy. Jak sobie z tym radzą?
Robiąc zakupy powinniśmy być przekonani, że żywność która znalazła się w sklepie jest w 100 procentach bezpieczna. Tymczasem dzięki informacji od jednego z widzów UWAGI! odkryliśmy aferę, która może być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Brud i padłe zwierzęta zakopywane tuż obok ujęcia wody dla tysięcy okolicznych mieszkańców - oto obraz produkcji jajek jaki zastaliśmy na jednej z kurzych ferm.
Nikt nie zaprzecza, że krzywdy wyrządzone po wojnie dawnym właścicielom budynków, należy naprawiać. Jednak brak specjalnej ustawy regulującej te kwestie powoduje, że sądy zwracają majątek na zasadach ogólnych. Niestety nie uwzględniają przy tym specyficznej sytuacji kamienic, często odbudowywanych po wojnie przez ich dzisiejszych lokatorów, którzy nagle słyszą, że muszą się wynieść. A zyskują - zamiast dawnych właścicieli - sprytni handlarze, którzy przez lata praktyki wydeptali sądowe ścieżki.
Żywność genetycznie modyfikowana - mimo zapewnień wielu naukowców co do jej bezpieczeństwa – wciąż budzi wśród konsumentów wiele emocji. Są one tym większe, gdy wychodzą na jaw zakulisowe spotkania decydentów z lobbystami, którym zależy na wprowadzeniu na nasze stoły GMO.
- Mój największy sukces jest taki, że nikogo nie skrzywdziłam. Gdybym potrafiła rozpychać się łokciami, byłabym wyżej, ale nie miałabym z kim rano rozmawiać w lustrze – mówi Ewa Minge, projektantka mody, która zaczynała od rozwożenia swoich kreacji 18-letnim golfem, a dziś pokazuje je w Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku.
Zaskakujące rozstrzygnięcie sądu w sprawie ojca oskarżonego o molestowanie syna. Po wyroku uniewinniającym Bogusława Sobczuka od wszystkich zarzutów wydawało się, że orzeczenie sądu okręgowego to czysta formalność. Okazuje się jednak, że to nie koniec trwającej od ośmiu lat walki Bogusława Sobczuka o odzyskanie syna i dobrego imienia.
Od debiutu 26 lat temu uznawany za najlepszego i najoryginalniejszego polskiego wokalistę. Wielokrotny zwycięzca festiwali i muzycznych plebiscytów. Z drugiej strony jednak jego płyty niekoniecznie trafiają do czołówek sprzedaży, a on sam przez lata skazany był na medialną banicję. Tak płaci za swoje wybory i nie żałuje. Teraz Mietek Szcześniak spróbuje podbić amerykański rynek...
Ostatnio gościem naszego czata był aktor Krzysztof Tyniec. Poniżej zapis rozmowy.
20-letni upośledzony Paweł przebywa pod opieką ojca alkoholika. Chłopiec cierpi a powiadomieni o wszystkim urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. W domu Pawła reporter UWAGI! zobaczył bulwersujące sceny. Ale jeszcze mocniej porusza bezduszność urzędników odpowiedzialnych za opiekę nad chłopcem.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Pamiętacie jak byliście traktowani jako dzieci i jak się z tym czuliście? Jakie są Wasze wspomnienia z dzieciństwa? Jakimi jesteście dziś rodzicami? Mobilne Studio Mądrych Rodziców rusza w Polskę. Przed kamerą UWAGI! każdy może opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z wychowywaniem dzieci.
Są pierwsze sukcesy w naszej walce z zaśmieconymi lasami. Okazuje się, że można leśnych śmieciarzy nie tylko złapać, ale i ukarać, a także zadać im zasadnicze pytanie: dlaczego śmiecą. Strach padł na leśnych śmieciarzy po dwóch pierwszych reportażach o polskich lasach ginących pod zwałami śmieci. Nie znaczy to niestety, że leśni barbarzyńcy zniknęli. Spróbowaliśmy porozmawiać z ludźmi, którzy po cichu wywożą swoje śmieci tam, gdzie wydaje im się, że nikt ich nie zobaczy. W porozumieniu ze Strażą Leśną UWAGA! zorganizowała nawet zasadzkę na leśnych śmieciarzy.
Dla ponad stu dzieci wyjazd na obóz rekreacyjny do Kołobrzegu miał być spełnieniem marzeń. Po kilku dniach pobytu okazało się, że opiekunowie nie są w stanie zapewnić dzieciom bezpieczeństwa.
Stanowisko firmy Radmor S.A. w sprawie reportażu pt. "Głuchy policjant na motorze" i odpowiedź TVN UWAGA!
Poznaj stanowisko Komendy Głównej Policji dotyczące reportażu pt. "Głuchy policjant na motorze", oraz odpowiedź TVN UWAGA!