Okradziono im dom. Sprawcę znaleziono po 20 latach

Autor:
AS

W 2003 roku młode małżeństwo, mieszkające w powiecie pruszkowskim, padło ofiarą kradzieży. Zniknęły pieniądze, biżuteria, rower i butelka markowego alkoholu. Straty wyceniono na 10 tys. złotych. Sprawę udało się rozwiązać… po 20 latach.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi ***

Do kradzieży doszło w czerwcu 2003 roku. Włamywacz wszedł do domu młodego małżeństwa przez okno i dokonał kradzieży wycenionej wtedy na 10 tys. złotych. Ukradł m.in. rower, dokumenty, biżuterię, zegarek, telefon, pieniądze i butelkę markowej whisky.

Pomimo że na miejscu zabezpieczono ślady, sprawcy nie udało się wtedy ustalić. Zabezpieczone próbki po kilku latach trafiły jednak do policyjnej bazy i to pozwoliło rozwiązać sprawę po 20 latach.

44-letni obecnie mężczyzna został zatrzymany w związku z inną sprawą, a pobrane od niego próbki DNA odpowiadały tym związanym z kradzieżą z 2003 roku. Mężczyzna był zaskoczonym, gdy policjanci spytali go o czyn, który popełnił jako 24-latek. Usłyszał już zarzuty i przyznał się, że to on okradł wtedy małżeństwo.

Za dokonaną 20 lat temu kradzież grozi mu do 10 lat więzienia, za kradzież dokumentu tożsamości dodatkowe 2 lata.

Autor:AS