Nękał 89-latkę i strzelił do niej z wiatrówki?

46-letni sprawca stalkingu zatrzymany
46-letni sprawca stalkingu zatrzymany
46-letni mieszkaniec Gdańska oskarżony jest o nękanie 89-letniej kobiety, którą poznał kilka miesięcy temu. Mężczyzna miał też wtargnąć do mieszkania kobiety i strzelić do niej z wiatrówki.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi Jeden z sąsiadów 89-latki powiadomił policję, że starsza kobieta jest nękana. Nękać miał mężczyzna, którego gdańszczanka poznała kilka miesięcy wcześniej. Z policyjnych ustaleń wynika, że ten dzwonił, wchodził do mieszkania 89-latki i odmawiał opuszczenia pomieszczenia, gdy kobieta tego żądała. W końcu sprawca miał zniszczyć sprzęt RTV, meble oraz elementy wyposażenia. Miał też użyć wiatrówki, strzelając w stronę kobiety.

46-letni mężczyzna został zatrzymany w okolicach centrum handlowego na terenie Moreny. W jego samochodzie odnaleziono broń pneumatyczną. Mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania, usiłowania wymuszenia rozbójniczego oraz innych przestępstw, takich jak naruszenie miru domowego, zniszczenie mienia i naruszenie nietykalności cielesnej. Za te czyny trafił do aresztu na trzy miesiące.

Usiłowanie wymuszenia podlega karze do 10 lat więzienia, z kolei za uporczywe nękanie (stalking) grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: Policja Pomorska

podziel się: