Katarzyna Sokołowska o życiu prywatnym i pracy. "Bezcenne chwile"

Autor:
Uwaga!
TVN
Katarzyna Sokołowska

Dziś w Uwadze! jurorka niezwykle popularnego programu Top Model i reżyserka pokazów mody. Katarzyna Sokołowska opowiedziała nam o pracy zawodowej i życiu prywatnym. Jak łączy służbowe obowiązki z byciem mamą?

Katarzyna Sokołowska, jedna z najbardziej znanych w Polsce reżyserek pokazów mody, szerokiej publiczności dała się poznać dzięki programowi Top Model, w którym zasiada w jury.

- Bardzo dużo nauczyłam się w telewizji. Myślę, że też szalenie się otworzyłam. Spotkanie z człowiekiem spoza mojego świata, nie z mody, szalenie dużo mnie uczy i rozwija, mówię to bez żadnej kokieterii – przekonuje Katarzyna Sokołowska. I dodaje: - Mamy konfrontacje z kolejnymi pokoleniami, zwłaszcza, że świat tak się zmienia, że ja nigdy nie wiem w danym sezonie, z czym będę musiała się zmierzyć.

- Kasia, tak naprawdę, najwięcej wie o pracy modelki. Jest też zadaniowa, może ustawiać zadania w programie. Mówić, jak chodzić i jak pracować, ale widzę też, że ona opiekuje się tymi dzieciakami, które tam przychodzą. Jest taką osobą, która ich nie skrzywdzi, ale może ich czegoś nauczyć i to jest właściwe – uważa projektant Robert Kupisz.

„Moda połączyła wszystkie dziedziny, które mnie kręciły”

W życiu Katarzyny Sokołowskiej pojawiała się m.in. muzyka, dziennikarstwo, szkoła filmowa, wydział aktorski.

- Moda połączyła wszystkie te dziedziny. Każda z nich bardzo mnie kręciła. Miałam jakiś potencjał, żeby te zawody uprawiać, ale było mało. I nagle odkryłam sama, bardzo wcześnie, że pokaz mody łączy wszystko, co mnie fascynuje i z niczego nie muszę rezygnować, bo będę zajmowała się muzyką, ruchem scenicznym. Będę tworzyła pewien scenariusz, pewną dynamikę, która mnie pociąga, pewną dramaturgię. Będę pracowała z ubraniem, będę tworzyła coś, co jest unikatowe – tłumaczy Sokołowska.

- Katarzyna jest niekwestionowaną królową tego, co robi. Nawet jak mam super pomysł, to wiem, że Kasia tak go zrealizuje, że będzie wypompowany do maksimum – chwali projektantka Ilona Majer.

- Poza tym ma jedną świetną cechę – projektanci przed pokazem zawsze są zdenerwowani i niepewni tego, co pokażą, a Kaśka daje nam tę pewność, że będzie super – dodaje projektant Rafał Michalak.

- Kasia, oprócz tego, że jest wrażliwą osobą, potrafi tupnąć na ekipę techniczną – zdradza Robert Kupisz. I dodaje: - I to jest niesamowite, że ona po jednym, konkretnym słowie ustawia wszystkich na hali i wszyscy wiedzą, co trzeba robić. I jest dobrze.

- Ma nowoczesne podejście do ludzi. Potrafi rozmawiać, nie wydziera się, nie klnie. Dogadujemy się - mówi modelka Lidia Popiel.

- Każda kobieta w jej towarzystwie czuje się piękna, cudowna i mądra. Wydaje mi się, że jest to unikalne – mówi modelka Bogna Sworowska.

Katarzyna Sokołowska została mamą

Katarzyna Sokołowska po raz pierwszy była bohaterką Kulis Sławy blisko dziesięć lat temu. Wówczas jej życie wypełniała głównie praca, ale zakończenie reportażu okazało się prorocze.

- Mam 40 lat i wszystko jeszcze przede mną. Mamą będę na pewno i będę mądrą mamą – mówiła wtedy.

- Jestem mamą jaką być potrafię. Dobrą dla mojego syna, mam taką nadzieję. Jestem na jego punkcie maksymalnie wrażliwa, jak mogę być, czuję go po prostu. Nawet lubię wstawać do niego w nocy, jest to totalnie intymne, to się nie powtórzy. To są chwile, które są bezcenne. Nawet jeśli są momenty fizycznego zmęczenia, to myślę, że jest to fantastyczne, wyjątkowe – mówi dzisiaj.

Kim jest partner Katarzyny Sokołowskiej?

Od kilku lat Katarzyna Sokołowska wraz ze swoim partnerem Arturem Kozieją nie tylko tworzą rodzinę i zajmują się wychowaniem syna, ale też połączyli swoje doświadczenia zawodowe. On biznesmen i finansista, po powrocie do Polski z zagranicy zajął się budową i zarządzaniem hotelami, ona dołączyła jako dyrektor artystyczna odpowiedzialna za wykończenie i wystrój.

- Zaczęło się od razu z grubego C, bo pierwsza ingerencja Kasi to było wstrzymanie budowy basenu – wspomina Artur Kozieja.

- Wstrzymanie budowy to są oczywiście pieniądze, skomplikowana sprawa. Powiedziałam tak: „Kochanie, jak już wydajesz pieniądze, to wydawaj je pięknie”. Kończąc temat, miałam rację – śmieje się Katarzyna Sokołowska.

- To akurat potwierdzam, bo efekt końcowy okazał się wspaniały – przyznaje Kozieja.

- Doskonale wiemy, że związek to jest suma wielu różnych spraw, nie zawsze prostych. Jak jest miłość, to wszystko można zrobić – ocenia Katarzyna Sokołowska.

Ich najnowszy projekt to odbudowa luksusowego, przedwojennego obiektu w Karpaczu.

- Naszą ambicją było wrócić do pierwotnej elewacji. Skorzystaliśmy ze starych rycin, z tego, jak ten budynek wyglądał, przywróciliśmy oryginalna kolorystykę. Jestem z tego dumna, bo o to walczyłam – mówi Sokołowska.

Największą dumą Katarzyny jest jednak zainspirowane podróżami, stworzone przez nią na Mazurach spa, które oddała gościom, ale w którym też sama odzyskuje siły.

Reżyserka została doceniona

Katarzynie Sokołowskiej towarzyszyliśmy w pokazie mody i gali najważniejszych w Polsce nagród modowych Elle Style Awards, podczas której Katarzyna otrzymała nagrodę specjalną.

- Zdarzyło się tak, jak zawsze w moim życiu – był moment celebracji, ale jak zawsze w pracy. Odkąd pamiętam, to tak było. Ten ostatni czas przeleciał jak w kalejdoskopie, a to 28 lat mojej pracy. Najpiękniejszy w tym wszystkim jest moment, że mogę zadzwonić i powiedzieć „Cześć, tu Kasia Sokołowska, zrobisz ze mną taki projekt?”. I zwykle ten projekt realizuję – kończy Sokołowska.

Nowy sezon Top Model już od dziś w TVN.

Odcinek 7223 i inne reportaże Uwagi! można oglądać także w serwisie vod.pl oraz na player.pl

Autor:Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości