„Wszędzie było jej pełno”

Roksana Węgiel ma 14 lat. Urodziła się w Jaśle, gdzie do dziś mieszka.

- Bardzo lubię moje rodzinne miasto i ludzi, którzy tu mieszkają. Są bardzo pozytywni i zawsze trzymają za mnie kciuki – cieszy się młoda artystka.

Rodzice opowiadają, że artystyczne zacięcie Roksany ujawniło się bardzo wcześnie.

- Ona była bardzo żywiołowym dzieckiem. Wszędzie było jej pełno. Miała dużą potrzebę zaistnienia i bycia w centrum uwagi. Tak jakby ciągle mówiła: „Patrzcie na mnie! To ja” – wspomina Edyta Węgiel, matka Roksany.

Pierwszy występ na scenie Roksana zaliczyła podczas obozu sportowego.

- Talent Roksany wyłonił się podczas obozowego turnieju karaoke, gdzie wszystkie dzieci miały możliwość zaśpiewania. Jak zaśpiewała raz, to nie mogła już skończyć – wspomina Przemysław Czarnecki, trener z Akademii Sportów Walki Judo w Jaśle.

Sukcesy

Talent Roksany sprawił, że bardzo szybko przeniosła się na wielkie sceny. Wielką popularność zdobyła po zwycięstwie w konkursie Eurowizji, gdzie pokonała uczestników z 20 krajów. To pierwsza Polka, której się to udało.

- Kiedy dziś słyszę swoje piosenki w radio, wciąż nie mogę się z tym oswoić. Dwa lata temu mogłam o tym tylko pomarzyć – mówi Roksana.

ZOBACZ TAKŻE: Roksana Węgiel ma własną aplikację. Młoda artystka dorównuje Kim Kardashian

Zwycięstwo w konkursie Eurowizji to nie jedyny sukces młodej artystki.

- To niesamowita dziewczyna. Czego się nie dotknie, zamienia w złoto – mówi wokalista Dawid Kwiatkowski.

Single Roksany mają blisko sto milionów wyświetleń na platformie Youtube. W czerwcu wydała swoją pierwszą, debiutancką płytę.

- Jestem pełna podziwu, bo jak sobie przypomnę siebie w wieku 14 lat, to raczej nie byłabym gotowa na takie rzeczy – komentuje wyczyn młodszej koleżanki Cleo.

Rodzina

Roksana często podkreśla, że nie jest łatwo łączyć obowiązków szkolnych z dbaniem o karierę.

- Ale jakoś sobie radzę. Bardzo lubię język angielski i język polski. Najtrudniejsza jest dla mnie matematyka i inne przedmioty ścisłe – mówi wokalistka.

Sukcesy 14-latki wymagają także poświęcenia ze strony rodziny.

- Żyjemy na walizkach, w ciągłych rozjazdach, uciekła nam prywatność, ale byliśmy tego świadomi. Dopóki Roksanie sprawia to frajdę, to będziemy ją wspierać. Kiedy spytałem ją ostatnio, czy chce być sławna, odpowiedziała, że chce być legendą – tego jej życzę – mówi Rafał Węgiel, ojciec Roksany.

Rodzice zawsze towarzyszą młodej piosenkarce podczas licznych wyjazdów. Zwykle jest to matka. Ojciec pracuje i opiekuje się młodszym bratem Roksany.

- W domu nie ma taryfy ulgowej, każdy ma swoje obowiązki. Staramy się tego pilnować – dodaje ojciec Roksany.

- Musiałam zrezygnować z dzieciństwa. Ale coś za coś. Muzyka jest tym, co chcę robić i jestem tego pewna – kończy Roksana.

Dodaj komentarz