Dziś mamy dla Państwa reportaż nakręcony na kilku stacjach benzynowych, a pokazujący pracę ludzi, którym płacimy za paliwa i którzy robią dla nas legendarne już w pewnych kręgach hot dogi. Zwykłe i nie zwykłe chwile w życiu pracowników stacji benzynowych...
Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w Wilkowisku zeznali, że nauczycielka matematyki kazała im bić na lekcji swoje koleżanki. W razie odmowy, same zostałyby ukarane. Tak wstrząsające metody wychowawcze nauczycielki ujawniła niedawno dyrektorka szkoły w Wilkowisku.
Jest jedynym polskim muzykiem, który dostąpił zaszczytu grania z Milesem Daviesem. Jego największymi namiętnościami są muzyka, Nowy Jork i alkohol. Nazwisko Michał Urbaniak w środowisku muzycznym znane jest na całym świecie.
Mało kto może powiedzieć, że miał gorsze dzieciństwo niż Erwin. Jego smutną historię widzowie TVN poznali, gdy bez powodzenia startował w castingach do programu You Can Dance. Mimo porażki taniec nadal jest dla niego czymś więcej niż zwykłą, przelotną pasją. Jest sposobem na przetrwanie najgorszych chwil...
Uczniowie czwartej klasy jednej ze szkół podstawowych z okolic Limanowej w Małopolsce opowiedzieli, jak nauczycielka matematyki kazała im bić koleżanki. Gdyby odmówili wykonania tego polecenia kara miała spotkać uczniów. Jak ta sprawa wygląda z perspektywy osób dorosłych, które są w nią bezpośrednio zamieszane?
Kiedyś rower był przede wszystkim środkiem transportu. Dziś dla dużej części społeczeństwa to już także styl życia. Miesiąc temu weszły w życie przepisy, które miały uczynić rowerzystów bardziej bezpiecznymi. Czy tak stało się rzeczywiście?
Agresor nożownik jest teraz poddawany badaniom psychiatrycznym. Mają one odpowiedzieć na pytanie czy w chwili ataku był poczytalny i czy może stanąć przed sądem.
Na terenie Zielonych Płuc Polski, w pobliżu Sokółki, wyrosło jedno z największych wysypisk śmieci. Ponad 160 tysięcy ton nieposegregowanych i źle zabezpieczonych odpadów zamienia się w katastrofę ekologiczną.
- To jest zbrodnia na środowisku i na ludziach. My nawet nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie, jak wielkie jest to zagrożenie – uważa Gabriela Lenartowicz, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Kluczowymi osobami w historii wysypiska pod Sokółką są członkowie zarządu gminno-prywatnej spółki Eurosokółka. Tylko raz w ciągu kilkunastomiesięcznego śledztwa, udało nam się porozmawiać z jednym z nich. Pani Ewa Wierzbicka-Nosal reprezentuje prywatny kapitał w tej firmie.
Wysypisko pod Sokółką dziennikarze UWAGI! obserwowaliśmy prawie rok. Na naszych oczach reporterów, wielka góra śmieci rosła w tempie ok. 140 ton na dobę. Jak rozrasta się takie wysypisko można zobaczyć porównując zdjęcia, jakie zrobiliśmy w styczniu i w maju tego roku.
Czy dzieci dla zabawy wrzuciły kota do mrowiska a następnie nakryły go wiadrem? Będzie musiał to rozstrzygnąć sąd rodzinny w Szamotułach. Tym razem podejrzane o brutalne znęcanie się nad kotem są ośmioletnie dzieci.
Być dobrym dzielnicowym, to znaczy lubić swoją pracę i nie unikać kontaktu z ludźmi, którzy darzą ich zaufaniem. Czasem po prostu trzeba zapukać w odpowiednim momencie do właściwych drzwi. Mimo że dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu, niewielu z nas wie, jak wygląda. Znają go głównie ci, którzy mieli konflikt z prawem i ofiary przestępstw.
Jak powinna przebiegać prawidłowa ewakuacja i co robić by być jak najbezpieczniejszym podczas jej przeprowadzania?
Tu mieszkał pedofil i jego ofiara – taki transparent ze zdjęciem dorosłego mężczyzny i kilkuletniej dziewczynki wisi na jednym z domów w Otwocku. Transparent zawiesiła 42-letnia kobieta. Oskarża ona swojego ojczyma, że molestował ją trzydzieści lat temu. Wywieszenie transparentu to był jej akt rozpaczy, gdy dowiedziała się, że sprawa przedawniła się. Autorka transparentu to matka dwóch nastoletnich synów i żona chirurga. Jej oprawca to emerytowany prokurator.
Które jajka są lepsze - te znoszone przez kury w klatkach, czy na podwórkach, a może te z chowu ściółkowego? Fakty i mity o kurach nioskach i jajkach w raporcie reporterów UWAGI!
W środę wieczorem ogłoszono w jednym z warszawskich centrów handlowych alarm i ewakukację. Jak w Polsce przeprowadza się szybkie opróżnianie zatłoczonego budynku?
Jeszcze rok temu nawet nie marzyła o karierze piosenkarki, a swoją przyszłość wiązała raczej z karierą farmaceutki. Udział w programie X Factor pozwolił jej uwierzyć w siebie i zaczęła myśleć o śpiewaniu, jako planie na życie.
27-letni Sebastian z Pucka został śmiertelnie skatowany w Chałupach przez mężczyzn, którzy ochraniali imprezę promującą alkohol. Dlaczego zginął? Prokuratura i policja nie zna powodu ataku na Sebastiana. Uważa, że jest niewinną przypadkowa ofiarą zwyrodnialców.
- Przeprowadzamy proste testy paskowe, które pozwalają na wykrycie modyfikacji genetycznych, w tym przypadku akurat soi – mówi Jan Brzeski, Centrum Nauki Kopernik.
Japonia, Tajlandia, Kanada, z przystojnym mężczyzną u boku. A ty, gdzie chciałbyś się obudzić?
Uznany za winnego morderstwa, skazany na 25 lat więzienia, za kratami spędził trzy lata. Teraz przed sądem w Lublinie domaga się rekordowego odszkodowania. Zbigniew Góra, którego życie zniszczyła sądowa pomyłka, żąda 17 milionów złotych od skarbu państwa. Sprawą zajęła się także Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prawników Fundacji zastanowiły przede wszystkim słabe dowody winy, na podstawie których doszło do skazania Zbigniewa Góry.
Przed sądem w Lublinie ruszył proces o rekordową kwotę 17 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. Tyle pieniędzy od skarbu państwa żąda Zbigniew Góra, który przez ponad sześć lat żył z piętnem mordercy, a niemal trzy spędził w areszcie za przestępstwo, którego nie popełnił.
Andrzej Sieklicki, emerytowany górnik, opowiedział nam poruszającą historię swojego życia. Odwiedziliśmy go z kamerą w ramach cyklu Kto tam? Czego mężczyzna najbardziej żałuje w swoim życiu?
Gaszenie pożarów to tylko ułamek pracy strażaków. Na co dzień widzimy ich, gdy ratują ludzi przed zaczadzeniem, wycinają z rozbitych samochodów, ewakuują z zalanych budynków. Czym jeszcze zajmują się na służbie? Czy trudno jest zostać strażakiem? Jakie mają zwyczaje i jakie żarty sobie robią?
Są zawsze na pierwszej linii frontu, gotowi do poświęceń niosąc pomoc zarówno w drobnych wypadkach jak i ogromnych katastrofach. Według różnych sondaży cieszą się zaufaniem nawet 90% Polaków, równocześnie będąc jednym z najsłabiej opłacanych zawodów- strażacy.
O aferze solnej wie już niemal każdy - rozmawiają o niej ludzie w sklepach, posłowie w sejmie. W UWADZE! pokazaliśmy gdzie trafiała trefna sól. Co teraz dzieje się w tej sprawie?
Niewyjaśnionych zaginięć osób każdego roku są w Polsce tysiące, ale niewielu zaginionych udaje się odnaleźć. Każde zaginięcie jest tragedią dla całej rodziny. Jak sobie z tym radzić?
Trudno sobie wyobrazić, co czują ludzie, których dzieci albo bliscy nieoczekiwanie znikają. Rodzina Andżeliki Rutkowskiej przeżywa koszmar od piętnastu lat. Jak do szło do zaginięcia dziewczynki? Jak policja potraktowała jej bliskich?
Wracamy do sprawy Katarzyny W. z Sosnowca. Podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej sześciomiesięcznej córki tydzień po wyjściu z aresztu zrezygnowała z policyjnej ochrony. Teraz pod opieką biura detektywistycznego Krzysztofa Rutkowskiego chce zacząć nowe życie w innym województwie. Tuż przed wyjazdem Bartłomiej Waśniewski spotkał się z naszą reporterką i opowiedział o rozmowach z żoną i planach na przyszłość.
Na terenie schroniska w Korabiewicach nadal jest wiele zwierząt potrzebujących nowego domu. Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej schronisko.info.pl. Żeby jednak zwierzęta mogły trafić do adopcji najpierw musi się nimi zająć weterynarz. Jest nim teraz Karol Korolczuk. Przyjrzeliśmy się dokładniej jego pracy, towarzyszyliśmy mu nie tylko podczas operacji, ale również w czasie obchodu schroniska.