Koszalińska firma Ho::Lo Studio swoją działalnością udowadnia, że z pozornie niepotrzebnych już rzeczy, można robić użytkowe, efektownie wyglądające rzeczy.
Jak powinna przebiegać prawidłowa ewakuacja i co robić by być jak najbezpieczniejszym podczas jej przeprowadzania?
Kochamy centra handlowe! Aż 88 procent mieszkańców polskich miast chciałoby swoje wolne chwile spędzać właśnie w nich. Tak przynajmniej wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Śląskiego. Podoba nam się, że jest tam czysto i bezpiecznie. Czy jednak będąc w centrum handlowym sami dbamy należycie o własne bezpieczeństwo?
W środę wieczorem ogłoszono w jednym z warszawskich centrów handlowych alarm i ewakukację. Jak w Polsce przeprowadza się szybkie opróżnianie zatłoczonego budynku?
Jeszcze rok temu nawet nie marzyła o karierze piosenkarki, a swoją przyszłość wiązała raczej z karierą farmaceutki. Udział w programie X Factor pozwolił jej uwierzyć w siebie i zaczęła myśleć o śpiewaniu, jako planie na życie.
27-letni Sebastian z Pucka został śmiertelnie skatowany w Chałupach przez mężczyzn, którzy ochraniali imprezę promującą alkohol. Dlaczego zginął? Prokuratura i policja nie zna powodu ataku na Sebastiana. Uważa, że jest niewinną przypadkowa ofiarą zwyrodnialców.
- Przeprowadzamy proste testy paskowe, które pozwalają na wykrycie modyfikacji genetycznych, w tym przypadku akurat soi – mówi Jan Brzeski, Centrum Nauki Kopernik.
Segregacja śmieci nadal w Polsce nie jest dostatecznie popularna. Dlaczego powinniśmy to zmienić?
29-letnia Magdalena Kulus z Tychów i jej pies asystent od pięciu lat stanowią nierozłączny duet. Magda porusza się na wózku inwalidzkim, bo jest chora na postępującą i nieuleczalną chorobę, która nie daje szans na samodzielność. Ale od kiedy pojawił się Ajki, wszystko się zmieniło.
To była jedna z największych zagadek kryminalnych ostatnich lat. Nieznany sprawca i nieznana ofiara. A wszystko zaczęło się od odnalezienia na terenie Krakowa fragmentów kobiecych zwłok. Nasi dziennikarze jako jedyni uzyskali wtedy zgodę prokuratury na ujawnienie informacji, które doprowadziły do przełomu w śledztwie i postawienia pierwszych zarzutów.
Na terenie schroniska w Korabiewicach nadal jest wiele zwierząt potrzebujących nowego domu. Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej schronisko.info.pl. Żeby jednak zwierzęta mogły trafić do adopcji najpierw musi się nimi zająć weterynarz. Jest nim teraz Karol Korolczuk. Przyjrzeliśmy się dokładniej jego pracy, towarzyszyliśmy mu nie tylko podczas operacji, ale również w czasie obchodu schroniska.
Większość z nas brała zapewne udział w kursach pierwszej pomocy, gdzie pod okiem instruktora uczyliśmy się podstawowych akcji reanimacyjnych. Co jednak dzieje się z taką teoretyczną wiedzą, gdy jesteśmy bezpośrednimi świadkami wypadku? Czy każdy jest w stanie znaleźć w sobie odwagę, żeby udzielić pierwszej pomocy?
Dziś tematem Uwagi! po Uwadze są trudne relacje między pracodawcami a pracownikami. Mobbing, zwalnianie z naruszeniem prawa lub dyskryminowanie pracowników, którzy odważyli się wystąpić przeciwko pracodawcy nie godząc się na, ich zdaniem, praktyki niezgodne z prawem. Jak wygląda portret polskiego pracodawcy i jakie są najgorsze praktyki pracodawców?
Po założeniu Związków Zawodowych zostali dyscyplinarnie zwolnieni przez pracodawcę. Mimo, że sąd przywrócił ich do pracy, konflikt pomiędzy pracownikami firmy Teleskop, a prezesem firmy trwa. Pracownicy czują się dyskryminowani, z kolei firma nie widzi problemu.
Sytuacja pracowników firmy Teleskop oburzyła związki zawodowe. Przewodniczący NSZZ Solidarność, Piotr Duda, osobiście interweniował w tej sprawie u Prokuratora Generalnego.
Rozmowa z reporterką Agnieszką Mrożek, autorką reportaży o śmierci półrocznej Madzi z Sosnowca.
Niemal codziennie pojawiają się nowe, zaskakujące informacje w sprawie śmierci półrocznej Magdy z Sosnowca. Gdy Katarzyna W. podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki uciekła z domu w dniu badania wariograficznego, pytania powróciły.
Czy dyrektorka szkoły zadała rany nożem nauczycielowi, czy też nauczyciel sam się okaleczył? Sprawę bada prokuratura, jednak opinia biegłego sądowego wskazuje na to, że nauczyciel nie mógł zranić się sam. Minie pewnie jeszcze wiele czasu, nim sprawa ostatecznie się wyjaśni.
Stosowaliście kiedyś dietę?
- To był kolejny unik Katarzyny – tak Krzysztof Rutkowski w studiu UWAGI! po Uwadze skomentował zniknięcie na kila godzin matki Madzi. Kobieta jest oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej sześciomiesięcznej córki.
Nasza reporterka spotkała się z ojcem Katarzyny W., która jest podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej córki. Jak przeżył śmierć wnuczki? Co myśli o zachowaniu swojej córki?
Tylko w 2009 roku na polskich drogach doszło do blisko 45 tysięcy wypadków, w których zginęło ponad 4,5 tysiąca osób. To tak, jakby z mapy naszego kraju wymazać średniej wielkości miasteczko. Czy wstrząsające spoty reklamowe pokazujące skutki wypadków sprawiają, że ludzie jeżdżą bezpieczniej?
Cztery miesiące temu UWAGA! wyemitowała pierwszy reportaż o dramatycznej sytuacji w dzikim schronisku dla zwierząt w Korabiewicach. Głodowa głodowa śmierć była tam na porządku dziennym. Oprócz psów, kotów i koni, w Korabiewicach mieszkają też cztery niedźwiedzie. Przed głodem uratowało je tylko to, że zapadły w zimowy sen. Dziś zwierzęta mają tam profesjonalną opiekę weterynaryjną, ruszyła również akcja adopcyjna.
Schronisko dla zwierząt w Korabiewicach w końcu udało się doprowadzić do sytuacji, w której to miejsce funkcjonuje prawidłowo. Nie udałoby się to zapewne, gdyby nie pomoc wielu życzliwych ludzi. Takich jak pan Antoni Rozen. Widząc jakie problemy schronisko ma z transportem wody dla zwierząt podarował mu ciągnik. Kiedy sprzedawca maszyny dowiedział się jaki jest cel zakupu dorzucił od siebie kilka tysięcy złotych zniżki, tak by współuczestniczyć w akcji pomocy Korabiewicom.
Na terenie schroniska w Korabiewicach nadal jest wiele zwierząt potrzebujących nowego domu. Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej schronisko.info.pl. Żeby jednak zwierzęta mogły trafić do adopcji najpierw musi się nimi zająć weterynarz. Jest nim teraz Karol Korolczuk. Przyjrzeliśmy się dokładniej jego pracy, towarzyszyliśmy mu nie tylko podczas operacji, ale również w czasie obchodu schroniska.
Pustostan bez drzwi i okien, a w środku kilkadziesiąt ton gruzu, ośmioro dzieci i kilka przygarniętych przez nie bezdomnych psów i kotów. Tak było jeszcze w styczniu, kiedy reporterka Uwagi! odwiedziła podwórkowy azyl dla zwierząt w Opolu. Od tego czasu, także dzięki naszym widzom dużo się tam zmieniło.
33-letnia mieszkanka Żagania została brutalnie zamordowana przez swojego byłego konkubenta. Rodzina i sąsiedzi ofiary zgodnie twierdzą, że oprawca znęcał się nad kobietą od dawna, jednak nikt w tej sprawie nie reagował. Czy tej tragedii można było uniknąć?
Od ujawnienia afery solnej minęło dobrych kilka tygodni, a my nadal nie doczekaliśmy się odpowiedzi na podstawowe pytania. Żaden z głównych inspektoratów: ani sanitarny, ani weterarii nie opublikowały listy przedsiębiorstw, które zamiast soli spożywczej używały soli wypadowej. Opieszałych urzędników postanowili zmotywować artyści z kabaretu "CZESUAF".
To była sytuacja jak z koszmarnego snu rodziców: Pedofil bezczelnie grasujący po szkole, próbujący uprowadzić z niej dziecko. Za pierwszym razem udało się go tylko spłoszyć. Jak udało się go schwytać?
31 marca o godz. 20.30 w symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut. Zrobią to w celu zamanifestowania swojej troski o środowisko.
- Dzięki temu w przyszłości wasze dzieci, wasi bliscy będą mieli szansę egzystować w świecie mniej więcej w takim, jak teraz istniejemy. Chociaż fajnie byłoby, gdyby on był jeszcze czystszy i zdrowszy – mówi Michał Piróg.