Katarzyna W. z Sosnowca podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci swojej córki Magdy i jej mąż Bartłomiej od miesiąca mieszkają w Łodzi. Mieli zacząć życie od nowa, ale po oświadczeniu prokuratury, że badana jest także wersja celowego pozbawienia życia dziecka, burza medialna wokół nich rozpętała się na nowo.
Kto powinien zabezpieczyć otwartą studzienkę? Dlaczego naprawa drobnej rzeczy wymaga wielu telefonów do różnych instytucji? Zobacz kolejny odcinek z cyklu „Nie daj się!”.
„Faceci to wzrokowcy, każdy lubi popatrzeć" - już niejeden biznes zrobiono kierując się tą zasadą. Zaskakuje jednak fakt, że tym razem atrakcyjne panie - topless lub w bieliźnie - można wynająć do sprzątania mieszkania. Jak taka usługa wygląda w praktyce?
Rok po przypadkowym odkryciu przerażającego transportu nasz reporter odwiedził tego samego rolnika. Sprawdzał w jakich warunkach hoduje świnie i jak teraz przewozi zwierzęta...
Nawet w ostatniej drodze na rzeź, hodowca nie jest w stanie oszczędzić wyhodowanym zwierzakom potwornego bólu i cierpienia. Ekipa TVN UWAGA! wraz z policją zatrzymała w centrum Polski transport świń. Zwierzęta były wiezione w tak potwornych warunkach, że niektóre zaczęły umierać jeszcze podczas podróży.
Japonia, Tajlandia, Kanada, z przystojnym mężczyzną u boku. A ty, gdzie chciałbyś się obudzić?
Uznany za winnego morderstwa, skazany na 25 lat więzienia, za kratami spędził trzy lata. Teraz przed sądem w Lublinie domaga się rekordowego odszkodowania. Zbigniew Góra, którego życie zniszczyła sądowa pomyłka, żąda 17 milionów złotych od skarbu państwa. Sprawą zajęła się także Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Prawników Fundacji zastanowiły przede wszystkim słabe dowody winy, na podstawie których doszło do skazania Zbigniewa Góry.
Przed sądem w Lublinie ruszył proces o rekordową kwotę 17 milionów złotych odszkodowania i zadośćuczynienia. Tyle pieniędzy od skarbu państwa żąda Zbigniew Góra, który przez ponad sześć lat żył z piętnem mordercy, a niemal trzy spędził w areszcie za przestępstwo, którego nie popełnił.
Piją wszędzie - w domach, przed blokami, w parkach, a nawet na szkolnych boiskach. Zaczynają bardzo wcześnie, a jako nastolatkowie często nie wyobrażają już sobie dobrej zabawy bez alkoholu. Moda na wczesne picie zagraża nie tylko przyszłości i zdrowiu młodych ludzi. Niejeden pijany nastolatek cudem uniknął śmierci.
Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, czyli popularny wśród młodzieży szkolnej "dzień wagarowicza". Jaki sposób na uczczenie tego wyjątkowego święta wybrali uczniowie krakowskich szkół? Co na to ich nauczyciele?
Od trzech miesięcy działa w Polsce nowe prawo, które miało na celu poprawę sytuacji pacjentów, wzmocnienie ich pozycji. Z nowych regulacji wynika, że łatwiej będzie pacjentom o odszkodowania za błędy lekarskie i że szpitale mają obowiązek wykupić nowe polisy odpowiedzialności cywilnej. Czemu mają te polisy służyć? Czy szpitale kupują te ubezpieczenia?
Nadal namawiamy państwa do wysyłania esemesów pod numer 7126. W treści wpisujemy Pomagam. A warto, bo do tej Kliniki trafiają najciężej chore dzieci z całego kraju. Za każdym wyleczonym przypadkiem stoją też ludzie, którzy małym pacjentom poświęcają swoje umiejętności i serca.
Zapomnieć o katastrofie się nie da, ale z pomocą specjalistów można sobie z traumą powypadkową poradzić. Tak było w przypadku strażaka Sławomira Olbrysia, jednego z pasażerów pociągu, który latem ubiegłego roku wykoleił się w miejscowości Baby.
Od katastrofy pociągów pod Szczekocinami minęło dziesięć dni. Zniszczone wagony zostały usunięte, a ruch pasażerski na tej trasie przywrócony. Jednak dla poszkodowanych w tej tragedii rodzin ofiar czas stanął w miejscu. Jak dziś wygląda życie tych, którzy w chwili wypadku stracili wszystko?
Pasażerowie, którzy zostali ranni w katastrofie kolejowej pod Szczekocinami, powoli opuszczają szpitale. Teraz o pomoc zwracają się do psychologów, którzy pomagają pokonać powypadkową traumę. Łatwiej będzie, jeśli uda się dowiedzieć, co z innymi pasażerami – z tego samego wagonu, przedziału czy karetki.
Co sądzisz o żywności modyfikowanej genetycznie?
W akcji ratunkowej pod Szczekocinami brało udział ponad 400 strażaków, 150 policjantów, kilkuset lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek. Doświadczeni ratownicy mówią, że szkolenia w jakich brali udział pomogły w organizacji tak dużej akcji ratunkowej. Ale dodają, że po jej zakończeniu, trudno zapomnieć o tym, co się zobaczyło na miejscu.
Gaszenie pożarów to tylko ułamek pracy strażaków. Na co dzień widzimy ich, gdy ratują ludzi przed zaczadzeniem, wycinają z rozbitych samochodów, ewakuują z zalanych budynków. Czym jeszcze zajmują się na służbie? Czy trudno jest zostać strażakiem? Jakie mają zwyczaje i jakie żarty sobie robią?
Policji udało się odnaleźć sprawców pobicia Jakuba. Zatrzymano 4 osoby. Dwie mają dozór policyjny, a dwie radomski sąd aresztował na trzy miesiące.
Wiemy, że Joanna D. została w końcu zawieszona w obowiązkach wychowawcy w ośrodku. Zwróciła także Adamowi jego pieniądze. Jednak wciąż nie przyznaje się do winy. Akt oskarżenia przeciwko niej został skierowany do sądu kilka dni temu. Czy nie przyznaje się do winy, bo ma nadzieję uniknąć kary, czy faktycznie się do niej nie poczuwa?
Kiedy dziecko nie ma rodziców, potrzebuje wsparcia i opieki z innej strony. Najczęściej w takich sytuacjach rolę przewodników i opiekunów przejmują nauczyciele i wychowawcy, którzy są do pełnienia takiej roli przygotowani. Niestety nie zawsze. Bulwersująca historia wychowawczyni i opiekunki prawnej, która - wedle ustaleń prokuratury – bez skrupułów korzystała z pieniędzy podopiecznego, pokazuje, że niestety bywa inaczej.
17-letni Jakub chciał zostać zawodowym żołnierzem. Niestety, po tragicznych wydarzeniach z ostatniego sylwestra musi wyrzec się swoich marzeń i zmienić życiowe plany. Teraz chciałby po prostu być samodzielny.
Nasza reporterka Dorota Pawlak wciąż bada okoliczności śmierci Violetty Villas, przygląda się pracy prokuratury - na pewno powstaną kolejne reportaże odsłaniające kolejne tajemnice w tej bulwersującej sprawie. Tymczasem w naszym studiu gościliśmy przyjaciółki gwiazdy.
W 2010 roku Polacy wygrali w Strasburgu 4,5 miliona złotych. Tyle państwo musiało zapłacić za swoje błędy z podatków nas wszystkich. Wstępne szacunki wskazują, że w zeszłym roku ten niechlubny rekord został pobity.
Jak swoje dzieciństwo spędzone w domu dziecka wspominają po latach jego niegdysiejsi mieszkańcy. Czy te instytucje powinny nadal działać w takiej formule jak dotąd?
Jak wyobrażamy sobie swoje życie zawodowe po 50-tce czy 60-tce? W końcu większość z nas prędzej czy później stanie przed koniecznością ułożenia sobie ścieżki kariery na stare lata... a pracować będziemy wkrótce musieli do 67 roku życia. Wszyscy - bez względu na płeć!
Czasem prawdziwe życie zaczyna się po 50-tce. Na pewno nowe zawodowe życie dostało grono 50-latków z Trójmiasta. Gdański Urząd Pracy pokazał jak skutecznie wykorzystać ich doświadczenie, wiedzę i dojrzałość w walce z bezrobociem.
- Powinniście wstrzymać produkcję w zakładach, podać do publicznej wiadomości nazwy firm oraz nazwy artykułów, w których fałszywa sól się znajduje. To by było działanie ”correct”, takie jak w cywilizowanym świecie. Tak zrobili Islandczycy i tego domagają się od nas Czesi – powiedział Piotr Koluch z Fundacji Pro-Test w rozmowie z Jarosław Naze, zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii.
W Islandii, gdzie w styczniu tego roku również wybuchła afera solna, konsumenci mieli dostęp do informacji, jakie firmy używały do produkcji spożywczej soli wypadowej. Dlaczego w Polsce jest inaczej? Rozmowa z Martą Niebieszczańską, która jest dziennikarką pracującą w Rejkjawiku.
Są obecni na wieczorach panieńskich. Coraz częściej zapraszani są także do teatrów i klubów.
Tancerze erotyczni. Boom na ich występy zaczął się kilka lat temu. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Chippendales bawiło się prawie trzy tysiące kobiet. Ciągle budzą kontrowersje, a ich rodziny często narażone są na niewybredne komentarze.