Żywność modyfikowana genetycznie budzi kontrowersje. Producenci i skupieni wokół nich naukowcy przekonują nas, że jest bezpieczna. Są jednak również naukowcy, wspierani przez ekologów, którzy podnoszą wątpliwości. I o tym opowiadał film nakręcony przez reportera Uwagi Grzegorza Kuczka.
Piosenką „Koko, euro spoko” podzieliły Polskę na dwa obozy. Jedni są zachwyceni taką formą promocji polskiej kultury, inni oskarżają Panie z zespołu Jarzębiny o przaśność i infantylność. Co o całym zamieszaniu myślą same zainteresowane?
Żywność modyfikowana genetycznie budzi kontrowersje. Producenci i skupieni wokół nich naukowcy przekonują nas, że jest bezpieczna. Są jednak również naukowcy, wspierani przez ekologów, którzy podnoszą wątpliwości. I o tym opowiadał film nakręcony przez reportera Uwagi Grzegorza Kuczka.
Gwarantowane oprocentowanie trzy razy lepsze niż w banku? Proszę bardzo! Odsetki wypłacane z góry? Nie ma sprawy! Wszystko bez podatków? Oczywiście! To oferta Finroyal, który zebrał od klientów w Polsce nawet kilkaset milionów złotych. Ale inwestorzy, którzy uwierzyli firmie, mają niewielkie szanse na obiecane zyski. Bo według ustaleń dziennikarzy Uwagi! TVN Finroyal to może być piramida finansowa.
Czy oszczędzanie na szkolnych stołówkach na pewno się opłaci? A może wrzawa wokół tej sprawy to tylko przejaw nadmiernej troski rodziców?
Myśleli, że tego dnia starsze małżeństwo dostało emeryturę, dlatego siłą postanowili odebrać pieniądze 79-letniemu panu Marianowi i jego o cztery lata młodszej żonie. Bili tak mocno, że pan Marian zmarł po dwóch dniach pobytu w szpitalu. Jak mówi jego żona, w ten sposób 20-letnia dziewczyna wspólnie ze swoim znajomym odpłaciła się staruszkom za dobre serce…
Tysiące ton jednej z najniebezpieczniejszych substancji świata zostały zrzucone pod płotem gdańskiej spalarni odpadów, sto metrów od Bałtyku. Przedostanie się chemikaliów do ziemi i wody grozi klęską ekologiczną niepotykanych rozmiarów.
Gigantyczna hałda odpadów chemicznych nieopodal Bałtyku jest ignorowana przez inspektorów odpowiedzialnych za ochronę środowiska. Nawet jak wykrywają nieprawidłowości i widzą błędy inni urzędnicy legalizują ewidentne bezprawie.
O tym jak fiakrzy obchodzą przepisy i co można zrobić, by pomóc koniom w ich trudnej sytuacji rozmawiamy w naszym studio z panią Karoliną Wajdą z Akademii Sztuki Jeździeckiej i panią Magdaleną Buszko z fundacji Viva.
Agata Mróz stała się znana i popularna dziewięć lat temu, gdy polskie siatkarki zostały mistrzyniami Europy. Była podstawową zawodniczką tamtej reprezentacji, nazwanej przez kibiców „Złotkami". Gdy Agata z koleżankami po raz drugi zdobywała złoty medal, mało kto wiedział, że ta utalentowana dziewczyna walczy z nowotworem.
Doroczna nagroda Serce dla Zwierząt trafiła w ręce pana Dominika Nawy. Ten niezwykły człowiek, ratuje zwierzęta, które mają trafić na rzeź. Założył przytulisko dla koni i wielu innych skrzywdzonych, bitych i głodzonych przez ludzi zwierząt.
"Niestandardowe" metody egzekwowania długów, zajęcia samochodów, które nie należą do dłużników, a nawet pobicia. Uwaga! wraca do spraw komorników, którzy okryli się złą sławą.
Kto i dlaczego wybiera zawód komornika? Czy decydują względy finansowe? Co jest najtrudniejsze w zawodzie komornika?
Dziś mamy dla Państwa reportaż nakręcony na kilku stacjach benzynowych, a pokazujący pracę ludzi, którym płacimy za paliwa i którzy robią dla nas legendarne już w pewnych kręgach hot dogi. Zwykłe i nie zwykłe chwile w życiu pracowników stacji benzynowych...
Jest jedynym polskim muzykiem, który dostąpił zaszczytu grania z Milesem Daviesem. Jego największymi namiętnościami są muzyka, Nowy Jork i alkohol. Nazwisko Michał Urbaniak w środowisku muzycznym znane jest na całym świecie.
Mało kto może powiedzieć, że miał gorsze dzieciństwo niż Erwin. Jego smutną historię widzowie TVN poznali, gdy bez powodzenia startował w castingach do programu You Can Dance. Mimo porażki taniec nadal jest dla niego czymś więcej niż zwykłą, przelotną pasją. Jest sposobem na przetrwanie najgorszych chwil...
Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej w Wilkowisku zeznali, że nauczycielka matematyki kazała im bić na lekcji swoje koleżanki. W razie odmowy, same zostałyby ukarane. Tak wstrząsające metody wychowawcze nauczycielki ujawniła niedawno dyrektorka szkoły w Wilkowisku.
Uczniowie czwartej klasy jednej ze szkół podstawowych z okolic Limanowej w Małopolsce opowiedzieli, jak nauczycielka matematyki kazała im bić koleżanki. Gdyby odmówili wykonania tego polecenia kara miała spotkać uczniów. Jak ta sprawa wygląda z perspektywy osób dorosłych, które są w nią bezpośrednio zamieszane?
Mimo, że historie o cierpieniu koni w górskich kurortach wracają do mediów jak bumerang, sytuacja od lat się nie zmienia. Dlaczego fiakrzy pozostają bezkarni? Co musi się zmienić, żeby zwierzęta przestały być męczone?
Polska wokalistka jazzowa, której głos jest znany na całym świecie. Ma prawie 70 lat i twierdzi, że jest u szczytu swoich możliwości. Skacze na trampolinie, koncertuje, gra w tenisa. Aż trudno uwierzyć , że niedawno przeszła walkę z poważną chorobą. Co daje jej siłę do działania?
O tym jak fiakrzy obchodzą przepisy i co można zrobić, by pomóc koniom w ich trudnej sytuacji rozmawiamy w naszym studio z panią Karoliną Wajdą z Akademii Sztuki Jeździeckiej i panią Magdaleną Buszko z fundacji Viva.
Umartwianie się to na pewno nie jego styl. Dość trudno także spotkać go w sutannie. Zdecydowanie łatwiej na rowerze lub w trakcie joggingu. Krakowski ksiądz Jacek Stryczek łamie stereotypy, czym przyciąga do siebie młodych ludzi a często także i celebrytów, którzy angażują swój czas i energię w licznych akcjach charytatywnych. Ksiądz zaś marzy o tym, by wszyscy byli szczęśliwi i bogaci.
Czternastoletni Damian, uczeń szkoły specjalnej w Czeladzi został zamordowany przez swoich starszych kolegów. Najprawdopodobniej powodem zbrodni był telefon komórkowy, którego chłopak nie chciał oddać oprawcom. Śmiertelne ciosy zostały mu zadane jego własną deskorolką.
Komu potrzebne są rodziny zastępcze: dzieciom, państwu, a może rodzicom, którzy chcą zaspokoić potrzebę posiadania dzieci?
Dla dwóch sióstr - Beaty i Renaty rodzina zastępcza miała być szansą na normalne życie. Gdy dziewczynki miały sześć lat zostały odebrane biologicznej matce i trafiły do domu dziecka. Po kilku latach ich los miał się odmienić.
Dzięki rodzinom zastępczym dzieci z domów dziecka mogą zaznać ciepła rodzinnego. Ale bywa też tak, że pobyt w rodzinie zastępczej oznacza koszmar. Dlaczego tak się dzieje?
Pomimo trudnych kolei losu mamy nadzieję, że Darek w końcu sobie poradzi i nowa praca pozwoli mu stanąć na własnych nogach.
Nauczyciele. Jacy są? Czy konflikt matki ucznia z radą pedagogiczną to odosobniony przypadek, czy częsta sytuacja w polskich szkołach?
Koszalińska firma Ho::Lo Studio swoją działalnością udowadnia, że z pozornie niepotrzebnych już rzeczy, można robić użytkowe, efektownie wyglądające rzeczy.
Przeciętna polska rodzina produkuje 700 kilogramów śmieci rocznie. W Polsce segregacja odpadów nadal nie jest rozpowszechniona. Większość trafia na wysypiska. Jak przerobić śmiecie w coś atrakcyjnego i znów potrzebnego?