Przeszczepy to uznana na świecie metoda leczenia, a nawet ratowania życia. Niestety, zdaniem specjalistów, ciągle wykonuje się ich w Polsce za mało. Powody są różne: od kwestii religijnych po obawy, że organy są przedmiotem nielegalnego handlu. My zapytaliśmy naszych widzów o to czy zgodziliby się oddać swoje narządy komuś potrzebującemu.
Przeszczepy to uznana na świecie metoda leczenia, a nawet ratowania życia. Niestety, zdaniem specjalistów, ciągle wykonuje się ich w Polsce za mało. Powody są różne: od kwestii religijnych po obawy, że organy są przedmiotem nielegalnego handlu. My zapytaliśmy naszych widzów o to czy zgodziliby się oddać swoje narządy komuś potrzebującemu.
Nowa Huta to dzielnica Krakowa, która nie ma opinii szczególnie bezpiecznej - delikatnie rzecz ujmując... ale na pewno zamieszkują ją ciekawi, otwarci ludzie. Tacy jak pani Aleksandra, którą w ramach cyklu Kto tam? odwiedził Maciej Dopierała.
Tym razem zapytaliśmy naszych widzów o to, czy zdarzyło im się łamać przepisy...
Mówią o sobie, że są oczami sądu. Codziennie odwiedzają skazanych i kontrolują, jak wywiązują się z nałożonych na nich obowiązków. Ale bywają też pomocnikami ukaranych, gdy po wyroku pomagają im wrócić do życia w społeczeństwie. Często też kontrolują sytuację w zagrożnonych patologiami rodzinach i oceniają, czy dzieciom nie dzieje się krzywda.
Czas wolny często dla wielu z nas oznacza większe spożycie napojów procentowych. Rodzajem ostrzeżenia przez zgubnymi skutkami przesady niech będą odpowiedzi na pytanie jakich głupot narobiłeś po alkoholu...
Decyzja o oddaniu dziecka do adopcji jest niewyobrażalnie trudna. O komentarz poprosiliśmy także eksperta. W studiu gościł Tomasz Polkowski, pedagog, przewodniczący Towarzystwa Nasz Dom.
Decyzja o oddaniu dziecka do adopcji jest niewyobrażalnie trudna. O komentarz poprosiliśmy także eksperta. W studiu gościł Tomasz Polkowski, pedagog, przewodniczący Towarzystwa Nasz Dom.
Pani Anna oddała swoją córkę do adopcji zaraz po urodzeniu, bo konkubent, na utrzymaniu, którego była wraz z czwórką dzieci nie chciał już kolejnego dziecka. Pani Marzena jako samotna matka dwóch córek była bez pracy, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży. Znalazła dziecku rodzinę jeszcze przed porodem. Dla obu kobiet to była najtrudniejsza decyzja w życiu, ale - jak mówią - jedyna dobra.
Czym jest przyjaźń? Kiedy się kończy? Co ją może ocalić i dlaczego warto się o to starać? O straconych przyjaciół pytamy dziś w naszej sondzie...
Pierwsze oznaki wiosny i nieco wyższa temperatura to sygnał dla służb drogowych, które ruszyły na krakowskie drogi z misją łatania dziur. Ale okazuje się, że nie tylko ubytki w nawierzchniach stwarzają duże zagrożenie dla kierowców i ich samochodów. Zobaczmy na jaką sytuację natknął się nasz dziennikarz, jadący w godzinach szczytu jedną z głównych dróg Krakowa.
Najpierw był Kraków, potem Paryż, teraz Warszawa. I to już się raczej nie zmieni. To skrócona historia długiego i ciekawego życia pani Marty Gnoińskiej... W ramach naszego cyklu "Kto tam?" panią Martę odwiedził Maciej Dopierała...
Do sklepów, które zaopatrywały się w zakładach Viola wkroczyły kontrole Sanepidu. Same zakłady musiały natomiast ograniczyć działalność. Inspekcja weterynaryjna podtrzymała zakaz produkcji przez Violę wyrobów wędliniarskich. To nie pierwsza w Polsce afera spożywcza. Skąd ich tyle jest? Ciekawi byliśmy, co państwo sądzą na ten temat.
Związki partnerskie i ujawnianie się osób homoseksualnych, to temat o którym bardzo głośno jest obecnie w mediach. W środę pokazaliśmy państwu reportaż o rodzicach osób homoseksualnych, apelujących o tolerancję. Dziś w UWADZE! sonda, w której zapytaliśmy czy to dobrze, że geje i lesbijki publicznie deklarują swoją orientację...
Ponad 30 lat razem na dobre i na złe. Jak w dobrym nastroju tyle czasu wytrzymać w małżeństwie? Dobre rady Andrzeja Olszewskiego z Warszawy, doświadczonego męża i zarazem myśliwego, już naszym cyklu Kto tam?
Specjaliści twierdzą, że konkurencja wymusza na dzisiejszych budowlańcach profesjonalizm, więc czasy obiboków i laików w tej branży skończyły się. Mimo to wciąż słychać, że alkohol i oszustwa to na polskich budowach codzienność. Jacy są dzisiejsi budowlańcy?
- Nie wierzę w to, co głosi kościół. A jednak prowadzę życie szczęśliwego człowieka, mamy wielu takich znajomych. Nie jestem jedyna w swoim środowisku - mówi Marzenna Mokrzyszewska, którą odwiedził nasz reporter w ramach cyklu Kto tam?
Specjaliści twierdzą, że konkurencja wymusza na dzisiejszych budowlańcach profesjonalizm, więc czasy obiboków i laików w tej branży skończyły się. Mimo to wciąż słychać, że alkohol i oszustwa to na polskich budowach codzienność. Jacy są dzisiejsi budowlańcy?
Kto tam? to cykl, który zwykle prezentujemy w Uwadze po Uwadze w TTV. Dziś jednak zdecydowaliśmy się pokazać jeden z odcinków tego cyklu na antenie UWAGI!. Reportaż opowiada o Piotrze Brzezickim, który trzy lata temu zdecydował się zamieszkać w samochodzie.
Przez prawie dwa lata jedno dziecko molestowało seksualnie drugie. Gdy sprawa wyszła na jaw zajął się nią sąd. Ale podejrzany chłopiec - domniemany sprawca nadal bawi się na tym samym podwórku co jego ofiara, mieszka w tej samej klatce i w tym samym bloku. A rodzina skrzywdzonego dziecka, 11-letniego dziś Oliwiera, przeżywa nieustanny koszmar. Wczoraj pokazaliśmy już trzeci reportaż o tej bulwersującej sprawie. Dziś - w specjalnym wydaniu UWAGI! - chcemy uzyskać odpowiedź na najważniejsze pytania: Dlaczego to tyle trwa, kiedy wreszcie zapadnie wyrok w tej sprawie, kiedy Oliwier będzie miał szanse na spokój, na normalne życie...
150 tysięcy małych sklepów. Tyle mamy ich w Polsce i choć ta liczba od lat maleje to nadal w tej dziedzinie to rekord Europy. Niegdyś właścicieli sklepików uważano za krezusów - dziś, kiedy zakupy coraz częściej robi się w hipermarketach, dyskontach lub Internecie wielu z nich zarabia poniżej średniej krajowej. Są jednak także i tacy, którym mimo wszystko udaje się osiągnąć sukces...
Nasz reporter Maciej Kliś postanowił pomóc mieszkańcom jednego z warszawskich osiedli, którzy przez kilka tygodni nie mogli się doprosić usunięcia śniegu z alejek łączących ich bloki ze sklepami czy przystankami autobusów.
Od wielu miesięcy centrum Katowic miasta to jeden wielki plac budowy. Kilka dni temu od jednego z mieszkańców dostaliśmy informację, że na jednej z głównych ulic przewrócił się metalowy płot, który oddziela teren budowy od chodnika. W wyrwę w ziemi wpadła przechodząca obok kobieta z dzieckiem. Sprawą zajął się Tomasz Lusawa.
Dziś w ramach cyklu "Kto tam?" trafiliśmy do pana Piotra Brzezickiego, który opowiedział nam jak to jest mieszkać w... samochodzie.
To wyjątkowo otwarta i szczera rodzina, może nawet zbyt bezpośrednia... Znajduje się w trudnym położeniu, mieszka w zasadzie w stolicy, ale chyba w najgorszym możliwym zakątku tego miasta. W ramach cyklu "Kto tam" na ulicę Dudziarską w warszawie zajrzał nasz reporter Szymon Jadczak...
Sprawcy przemocy wobec zwierząt czują się w naszym kraju bezkarni. Najczęściej zostają ukarani grzywną lub wyrokiem w zawieszeniu. Inaczej do sprawy znęcania nad zwierzętami podszedł sędzia Konrad Gwoździewicz, który wydał jeden z najsurowszych wyroków, jakie do tej pory zapadły w naszym kraju w tego typu sprawach.
Po polskich drogach jeździ około 20 milionów samochodów. Znaczna część z nich, to auta kilkuletnie, a nawet kilkunastoletnie, które dość często trzeba odstawić do warsztatu. Dla wielu właścicieli aut decyzja o wyborze miejsca naprawy to poważny dylemat, a czasem i stres. Bo znalezienie rzetelnego i w miarę taniego mechanika to prawdziwe wyzwanie.
We wrześniu w ramach naszego cyklu "Kto tam" odwiedziliśmy w Grodzisku Mazowieckim Jakuba Bogutę i jego mamę. Opowiedzieli nam wtedy o niezwykłej walce o samodzielność po wypadku samochodowym, w wyniku którego trenujący skoki do wody Jakub został sparaliżowany. Co zmieniło się u chłopaka po kilku miesiącach?
Kurierzy to jeden z najdynamiczniej rozwijających się zawodów w ostatnim czasie. Ostatnie kilka lat, to lawinowy wzrost popytu na ich usługi. Okres Świąt Bożego Narodzenia to dla kurierów szczyt sezonu.
Do aresztu trafił 15-latek podejrzewany o brutalne zabójstwo emerytowanego dyrektora banku. Od lat chłopak dobrze znał swoją ofiarę. Mieszkali po sąsiedzku w Tarnowie Opolskim. Dlaczego doszło do zbrodni?