Straciła ponad milion złotych w wyniku oszustwa

Kobieta straciła ponad milion złotych w wyniku oszustwa
Kobieta straciła ponad milion złotych w wyniku oszustwa
40-letnia kobieta z Lublina straciła ponad milion złotych w wyniku oszustwa. Miała to być inwestycja w złoto, jednak pieniądze trafiły na zagraniczne rachunki bankowe. Policja wciąż prowadzi śledztwo i apeluje o rozwagę.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Policjanci z Lublina otrzymali zgłoszenie od 40-letniej kobiety, która padła ofiarą oszustwa. Kobieta poznała mężczyznę na portalu randkowym, który po pewnym czasie zaproponował jej inwestycję w złoto.

Początkowo kobieta przekazywała małe kwoty i wydawało jej się, że osiąga zyski. Gdy sprawcy uśpili jej czujność, namówili ją na przelewy o znacznie większej wartości. W rezultacie, zgodnie z instrukcjami oszusta, przekazała ponad milion złotych.

Okazało się, że pieniądze trafiły na zagraniczne rachunki bankowe. Dopiero po fakcie kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła się na policję.

Policja wciąż prowadzi czynności w tej sprawie. Dotychczas nie udało się ustalić, do kogo dokładnie trafiły skradzione pieniądze.

Policja przestrzega przed osobami, które proponują szybki i wysoki zysk.

Autor: DP

Źródło: KMP Lublin

podziel się: