089b64a7b73fbf05cb7efd75d94e42fc,0,1.jpg

Projekt Wola Kobiet to spektakl dokumentalny, w którym biorą udział amatorki. 10 kobiet pod opieką dwóch reżyserek w ciągu trzech miesięcy ma przygotować spektakl poruszający damskie sprawy i problemy.

- Chciałyśmy, żeby panie wyszły z domów. To są amatorki, które nie są związane z teatrem. To są osoby, które chciały zrobić ze swoim życiem coś dodatkowego. Stwierdziłyśmy, że jest to fajna okazja żeby spotkać się na innej platformie artystycznej, żeby opowiedzieć historie dotyczące własnego życia, związane  przeszłością – mówi Ewa Gampel, reżyserka, Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna.

Na casting do sztuki zgłosiło się 30 kobiet w różnym wieku. Większość z nich nie ukrywała, że głównym powodem, dla którego chcą wziąć udział w spektaklu, jest ich niezrealizowane marzenie o aktorstwie. Warsztaty teatralne dla mieszkańców współfinansuje Urząd Dzielnicy Warszawa Wola.

- Zauważyłyśmy, że pewne kobiece dyskusje, przeniosły się ostatnio do internetu. Jeśli te panie przekazują swoje emocje na forach, to czemu nie stworzyć im bardziej realnej formy zajęć teatralnych – mówi Edyta Ganc, reżyserka, Stowarzyszenie Spółdzielnia Dokumentalna.

Reżyserki spektaklu to polonistka i teatrolog. Obie działają w Stowarzyszeniu Spółdzielnia Dokumentalna. Grupa to dziesięcioro 30-latków zainteresowanych fotografią, poezją i teatrem. Misją stowarzyszenia jest opisywanie i tłumaczenie zjawisk w współczesnym świecie.

Spektakl opowiada o spotkaniu kobiet podczas castingu. Panie w swoich rolach cytują wypowiedzi kobiet z forów internetowych. Oprócz tego, każda ma opowiedzieć o ważnym wydarzeniu z własnego życia.

Reżyserki planują uaktywnić panie również z innych części Warszawy.

Dodaj komentarz