„Żyć tu i teraz”. Kulisy Sławy Jacka Belera

Kulisy Sławy Jacka Belera
Stroni od bankietów, ścianek i blichtru. Ze względu na swoje warunki fizyczne często gra złych bohaterów, choć jak mówią inni – sam jest wrażliwy i delikatny. W Kulisach Sławy Jacek Beler.

Jacek Beler urodził się i wychował w Zabrzu. Jego talent aktorski ujawnił się już w licealnym kółku teatralnym, ale w tamtym czasie bliższa była mu muzyka.

- Jedną z ówczesnych atrakcji był dom muzyki i tańca. Miałem w nim próby ze swoją pierwszą kapelą. Kazano nam się jednak wynieść z powodu stanu, do jakiego doprowadziliśmy to miejsce – wspomina Beler.

W filmach Beler często gra mroczne postacie.

- Jacek ma jednoznacznie kojarzące się warunki fizyczne, od tego się nie ucieknie. Ale on może i potrafi zagrać wiarygodnie każdą rolę. Wyobrażam sobie go nawet w komedii romantycznej – mówi aktor Michał Czernecki.

- Od dawna chciałem go spotkać i z nim pracować. Bardzo go cenię, szanuję i jestem pod wrażeniem jego osobowości. To aktor, który ma w sobie pokorę i skromność, potrafi się schować, nie potrzebuje wychodzić na pierwszy plan – chwali reżyser Bartosz Konopka.

Niezwykła wrażliwość

Za rolę w filmie pt. „Inni ludzie” na podstawie prozy Doroty Masłowskiej, Jacek Beler otrzymał nagrodę za główną rolę męską podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Był też nominowany do Orłów, czyli Nagrody Polskiej Akademii Filmowej.

- Jacek zagrał przepiękną rolę, za którą dostał laury i nagrody w pełni zasłużenie. Na planie był partnerem koleżeńskim, współpracującym. On jest niewiarygodnie wrażliwą osobą, ma w sobie motylka, to bardzo delikatny chłopak – podkreśla aktorka Sonia Bohosiewicz.

Teatr

Jacek Beler na co dzień gra w teatrze. Od trzech lat należy do zespołu TR Warszawa.

- Teatr to dla mnie miejsce wyjątkowego spotkania. Spotkanie z widownią jest najpiękniejsze – podkreśla aktor.

Co najbardziej ceni sobie w pracy i życiu?

- Lubię ryzyko, lubię nie wiedzieć, uwielbiam to. Najbardziej nie lubię dziadostwa w realizacji tego, na co się umawiam z ludźmi – zaznacza aktor.

Jaką dewizą kieruje się w życiu?

- Liczy się tu i teraz, tylko to – odpowiada krótko aktor.

Jacek Beler pojawił się w drugiej części serialu pt. „Skazana”, w którym wcielił się w rolę policjanta Maria. Belera nie zabraknie w trzeciej, realizowanej obecnie, części serialu.

Jakie śledztwo prowadzi grany przez Belera policjant? Czy okaże się sprzymierzeńcem czy wrogiem osadzonych kobiet? Wszystkiego dowiecie się z najnowszego sezonu serialu „Skazana”.

Cały reportaż zobaczycie w serwisie VOD.pl oraz na Player.pl.

Autor: Uwaga! TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie