Chciał ukraść pieniądze z kasy. Ekspedientka zamknęła go w sklepie

Miał usiłować dokonania rozboju
Miał usiłować dokonania rozboju
Źródło: KPP w Jarosławiu
44-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, jak zamaskowany z nożem w ręce, miał grozić ekspedientce sklepu, żądając od niej wydania pieniędzy. Kobieta uciekła i zamknęła mężczyznę wewnątrz sklepu, uniemożliwiając mu ucieczkę. Sąd tymczasowo aresztował 44-latka na trzy miesiące.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

W niedzielę przed 20 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ekspedientka jednego ze sklepów na terenie Jarosławia zamknęła w środku mężczyznę, który chwilę wcześniej, trzymając w ręce nóż, zażądał od niej pieniędzy.

Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, kobieta czekała przed drzwiami sklepu. Sprawca usiłowania rozboju znajdował się w środku. Z relacji ekspedientki wynikało, że do sklepu wszedł mężczyzna z nożem w ręce i żądał wydania pieniędzy. Gdy podejrzany wszedł za linię kas, kobieta wybiegła zza lady, zamykając napastnika za drzwiami. Następnie wyszła ze sklepu i przytrzymując drzwi, wezwała pomoc.

Drzwi sklepu otworzyli mundurowi. 44-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju popełnionego w warunkach multirecydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.  

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 20 lat pozbawienia wolności. Podejrzany działał w warunkach multirecydywy, dlatego kara może być większa. 

Policja udostępniła nagranie z doprowadzenia podejrzanego do prokuratury.

Podejrzany o usiłowanie rozboju doprowadzony do aresztu

Autor: Dawid Pajerski

Źródło: KPP w Jarosławiu

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Jarosławiu

podziel się: