Śmiertelne pobicie 16-letniego Eryka. Dwójka nastolatków wyjdzie na wolność

Autor:
AS

Sąd zdecydował, że dwoje z czworga oskarżonych w sprawie śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka z Zamościa wróci do domów, informuje tvn24.pl. Dwójka 16-latków do tej pory przebywała w placówkach wychowawczych dla nieletnich. 

Tvn24.pl informuje, że to wynik rozpatrzonego przez sąd zażalenia obrońców dwójki oskarżonych - 16-letniej Gabrieli P. i 16-letniego Szymona J. 16-latka jest oskarżona o pomocnictwo w pobiciu, a 16-latek o udział w pobiciu. Sąd w Zamościu przyznał nastolatkom tymczasowy nadzór kuratora.

Rzecznik sądu tłumaczył, że decyzja była motywowana ich dobrem i zaznaczył, że prokurator może ponownie wystąpić z wnioskiem o umieszczenie 16-latków w ośrodku, jeśli m.in. ich zachowanie na wolności będzie nieodpowiednie.

W sprawie oskarżone są jeszcze dwie osoby - 16-latek i 17-latek.

Zamość. Śmiertelnie pobity Eryk

O sprawie brutalnego pobicia w Zamościu informowaliśmy w Uwadze! Zobacz cały reportaż >>>

- Myślę, że ta grupa rówieśników czekała na niego w ukryciu. To miała być zemsta i chęć upokorzenia Eryka. Zmuszono go, żeby na kolanach przepraszał dziewczynę. Nie wiem za co. To był jakiś konflikt nastolatków, chociaż Eryk nie był osobą konfliktową. Był wręcz za grzeczny, za spokojny - opowiadał znajomy rodziny 16-latka.

16-letni Eryk zmarł po uderzeniu w głowę.

- Eryk został pobity, po czym mordercy udali się w stronę przystanku komunikacji miejskiej i odjechali autobusem. W autobusie czyścili buty z krwi, śmiali się i mówili: „Najwyżej dostaniemy trzy miesiące i wyjdziemy” – dodawał mężczyzna.

Zobacz reportaż Uwagi! >>>

Autor:AS

Pozostałe wiadomości