UWAGA! KONKURS!

TVN UWAGA! 1551705

Poszerzcie horyzonty, poznajcie niezwykłych ludzi i ich historie. Przekonajcie się, że - przy odrobinie wysiłku - możecie dokonać wielkiej rzeczy: zmienić na lepsze życie konkretnych osób. Seniorów. Działajcie i rejestrujcie tę niezwykłą przygodę! Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody finansowe, a uczniowie, którzy zrobią na nas największe wrażenie zostaną naszymi gwiazdami i wystąpią w „Kulisach Sławy!”

Przeżywali i wciąż przeżywają to samo, co Wy: miłość, rozterki, pragnienia, rozpacz. Stąd nazwa naszego konkursu: „Ten chłopak. Ta dziewczyna”. Bo seniorzy pozostali nastolatkami sprzed lat. Tyle że w bonusie mają lata doświadczeń. Spotkanie z nimi może być fascynującym doświadczeniem. I do tego właśnie chcemy Was zachęcić. Nawiążcie relację ze starszymi osobami z Waszego otoczenia. Wysłuchajcie ich historii. Wybierzcie jedną osobę – musi to być postać autentyczna – która stanie się bohaterem pracy konkursowej. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne: w kategoriach praca literacka i fotoreportaż – po 5,5, tys. zł, a autor najlepszej etiudy filmowej - 11 tys. zł!
Do konkursu zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. By wziąć w nim udział, musicie wraz z nauczycielem prowadzącym zarejestrować się w naszych serwisie www.zauwazeni.tvn.pl (dostępny od września) i wspólnie ze szkołą/klasą zaangażować się we wszystkie zadania, jakie zaplanowaliśmy dla Was na okres od września do listopada. Są to m.in. lekcje wychowawcze i spotkania z seniorami. Zapytajcie, jak teraz wygląda ich życie. Co robią na emeryturze? Czy mają możliwość realizowania swoich pasji i zainteresowań? Czy czują się potrzebni, zauważeni? A może przeciwnie – odkąd się zestarzeli mają wrażenie, że są niewidzialni? Jak można to zmienić? Tu pojawia się kolejne zadanie dla Was – stwórzcie autorskie „Podręczniki Seniora”, które będą dla starszych osób źródłem informacji, inspiracji, wiedzy o tak szybko zmieniającym się świecie. Dla Was natomiast spotkania z seniorami będą punktem wyjścia do przygotowania prac na ich temat. Wsłuchując się w ich historię, możecie przygotować reportaż, fotoreportaż lub pracę literacką, których będą bohaterami. A wtedy sami się przekonacie, że w starszych osobach wciąż uśmiecha się „Ten chłopak. Ta dziewczyna”. Zachęcamy Was do pracy w grupie, jednak zgłoszenia konkursowe będą Waszym indywidualnym dziełem. I indywidualnie nasze jury będzie je oceniać.
Swoje relacje ze spotkań z seniorami i lekcji wychowawczych zamieszczajcie na specjalnym profilu, który stworzycie razem z nauczycielem lub opiekunem na naszej stronie www.
Udział w konkursie wymaga pisemnej zgody Waszych rodziców oraz rejestracji w naszym serwisie www.zauwazeni.tvn.pl (dostępny od września) przez nauczyciela, który będzie Was reprezentować.
Konkurs startuje z początkiem września. Na prace konkursowe czekamy od grudnia do 12 stycznia 2017r.
Czekamy na Was!
Pozostałe wiadomości