UWAGA! i Superwizjer nagrodzone

Dziennikarze Uwagi! i Superwizjera zostali wyróżnieni w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagrody dostali Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki za „Cenę marzeń Syryjczyków” oraz Maciej Dopierała za reportaż „Ściek czy Zdrój”. Wyróżnienia otrzymali Michał Fuja i Jakub Stachowiak.

Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki zostali uhonorowani Nagrodą im. Kazimierza Dziewanowskiego przyznawaną za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie. Jako jedyni zachodni dziennikarze spędzili dwa miesiące w bastionie partyzantów w największym syryjskim mieście - Aleppo. Filmowali realia życia powstańców w mieście otoczonym przez siły rządowe. Reportaż „Cena marzeń Syryjczyków” był już nagradzany, między innymi nagrodą Grand Press.

Cena marzeń Syryjczyków

Maciej Dopierała otrzymał Nagrodę im. prof. Stefana Myczkowskiego przyznawaną za publikacje o problemach ochrony środowiska. W reportażu „Ściek czy Zdrój” wykazał, że Świeradów Zdrój uzdrowiskiem był tylko z nazwy, bo przepływającą przez miasto Kwisę zanieczyszczały ścieki z hoteli, pensjonatów, a nawet budynków komunalnych.

W tej kategorii zostali wyróżnieni również dwaj pozostali dziennikarze Uwagi! i Superwizjera: Jakub Stachowiak – za reportaż o wiatrakach rujnujących życie mieszkających w ich pobliżu ludzi, i Michał Fuja – za ujawnienie nielegalnego, ale powszechnego procederu handlu mączką mięsno-kostną.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie