Zuzia przejdzie kosztowną terapię genową. Rodzinie udało się zebrać 10 mln złotych

TVN UWAGA! 2031491

Mała Zuzia będzie mogła przejść nowoczesną terapię genową dla dzieci z SMA typu 1. Po miesiącach walki rodzinie udało się zebrać 10 mln złotych! - Były łzy szczęścia. To jest nie do opisania, to był moment wyczekiwany od 13 miesięcy i nasze marzenie się w końcu spełniło - mówi mama Zuzi.

U Zuzi ponad rok temu zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. Kilka tygodni temu rodzice dziewczynki apelowali m.in. w reportażu Uwagi! o wpłaty na terapię genową, która zapewni jej lepsze życie.
- Chciałabym bardzo podziękować za każdą złotówkę, którą wpłaciliście na Zuzię. Dziękuję tym, którzy byli z nami od początku do końca i mam nadzieję, że z nami zostaniecie, bo droga do zdrowia jest jeszcze daleka - mówi Lidia Wolna, mama Zuzi.
Z udanej zbiórki dla Zuzi cieszy się też mama Leona, chłopca z SMA 1. Ona także prowadzi w internecie zbiórkę na terapię genową dla syna. Zobacz artykuł >
- Myślałam, że byłam zdesperowana pół roku temu, ale wiem, że dopiero teraz jestem zdesperowana, kiedy liczę każdy gram w wadze Leona, każdą złotówkę i codziennie marzę, żeby stał się jakiś cud - przyznaje Marta Kokocińska.
Zuzia i Leon to nie jedyne dzieci, które walczą o terapię genową. Zobacz artykuły i wesprzyj!
Pozostałe wiadomości