Reporter UWAGI! nominowany do MediaTorów

TVN UWAGA! 213525
Sprawa Michała Kłysa i odszkodowania, które, mimo zasądzenia przez sąd, nie zostało wypłacone - to historia, za którą nominację do MediaTorów otrzymał dziennikarz UWAGI! Endy Gęsina-Torres.

MediaTory to nagrody przyznawane przez studentów dziennikarstwa z całej Polski. "Dzięki Plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory" - piszą organizatorzy na swojej stronie internetowej.

Endy Gęsina-Torres nominowany został w kategorii "Reformator" (za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem) za cykl reportaży o Michale Kłysie - byłym młociarzu, który w wyniku wypadku na treningu został sparaliżowany. Chłopak - mimo prawomocnego orzeczenia sądu w tej sprawie -nigdy nie dostał odszkodowania od Warszawsko-Mazowieckiej Federacji Sportu. Dziennikarz UWAGI! o historii Michała Kłysa zrealizował nie tylko reportaże, ale też - aby nagłośnić sprawę - publicznie wystąpił na organizowanej przez miejskich urzędników imprezie.

"Za odważne przemówienie podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy i nagłośnienie walki o zasądzone odszkodowanie [...]. Za starania o należną sportowcowi pomoc" - piszą w uzasadnieniu nominacji organizatorzy konkursu.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie