- Kiedy wstawałem bardzo wcześnie rano, by iść do pracy, siadałem chwilę i patrzyłem na niego, to mi dawało energię – mówi o 13-letnim Piotrusiu, chłopcu z porażeniem mózgowym, jego ojciec.
Historia 14-letniego Andrzeja z dziecięcym porażeniem mózgowym poruszyła naszych Widzów. Chłopiec – jak na swój stan – rozwija się nadzwyczajnie dzięki niezwykłej trosce babci, która się nim opiekuje. – Ale co z nim będzie, kiedy mnie zabraknie – mówi 69-letnia babcia Andrzeja.
O tym, co daje dzieciom z porażeniem mózgowym - takim, jak bohater naszych reportaży, 14-letni Andrzej - pobyt w pełnej magii i tajemnicy sali doświadczania świata opowiada film, którego nie było w telewizji.
Bliźniaczki Agnieszka i Dominika urodziły się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Ich mama opiekuje się nimi sama. Jest silna i niezwykle zaradna, ale brak jej pieniędzy na pełną rehabilitację dziewczynek, która zapewniłaby im samodzielność.
Miał nie widzieć, nie mówić, nie potrafić nawet usiąść. Dzięki matce, która trzy lata temu zmarła, i babci, która wciąż się nim opiekuje, 14-letni dotknięty porażeniem mózgowym Andrzej jest normalnym chłopcem, a lekarze dają nadzieję, że kiedyś może stanie na nogach.
Trzy lata temu Agnieszka usłyszała diagnozę: nowotwór mózgu. Potem miała przerzuty na kręgosłup. Raka usunięto, jednak po operacji wystąpiły wszystkie możliwe skutki uboczne, między innymi została objęta prawostronnym niedowładem. 23-letnia dziewczyna pokonała raka jednak teraz brak pieniędzy może spowodować, że nigdy nie odzyska sprawności. Każdy z nas może jej pomóc: wystarczy przesłać sms o treści POMAGAM pod numer 7126.
Dzięki ogromnemu wsparciu widzów TVN i innych darczyńców, Fundacja TVN „Nie jesteś sam” przez ponad dziesięć lat swojej działalności, przyczyniła się do powstaniu wielu, bardzo ważnych inwestycji.
Już od 10 lat służy potrzebującym. A wszystko to dzięki Państwa wsparciu. Przez minioną dekadę fundacja TVN Nie jesteś sam zebrała aż 140 milionów złotych. Dzięki temu pomoc uzyskało ponad 10 tysięcy osób i wiele instytucji.
Niespełna godzinę temu zakończył się wielki mecz, w którym gwiazdy TVN zmierzyły się z politykami. Dochód z meczu zostanie przekazany na remont kliniki pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. Małych pacjentów oczywiście nie mogło być na trybunach, ale dopingowali zawodników w inny sposób.
Fundacja TVN "Nie jesteś sam" już od 10 lat działa z doskonałym skutkiem. Jej znakiem rozpoznawczym są telewizyjne reklamówki, które często widują Państwo na antenie stacji TVN. Jak powstają i kim są ludzie, którzy tworzą spoty dla Fundacji? Jak pokazać cierpienie, by nie naruszyć godności chorego?
Przedszkolaki ze Śremu jako jedni z pierwszych włączyli się w klejenie łańcucha w ramach naszej wspólnej akcji z Fundacją TVN "Nie jesteś sam". Dziś dzieciaki odwiedziły Centrum Zdrowia Dziecka, a także siedzibę TVN.
Ponad 1500 metrów liczył łańcuch choinkowy, który pilska młodzież zrobiła w ramach charytatywnej akcji Fundacji TVN „nie jesteś sam” i UWAGI! Był to najdłuższy łańcuch nadesłany do redakcji podczas zbiórki funduszy na remont Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. W nagrodę za zaangażowanie, dzieci odwiedziły stację TVN.
Wielki finał już za nami, ale akcja zbiórki pieniędzy na remont Kliniki Pediatrii CZD nadal trwa. Wciąż czekamy na Państwa sms-y pod numerem 7126 (1 PLN plus VAT). Tymczasem można już zobaczyć projekt odremontowanej kliniki, który charytatywnie przygotowali architekci z pracowni JEMS: Marcin Sadowski i Tomasz Napieralski.
Tuż przed świętami, dzięki Państwu, udało się nam zebrać ponad dwa miliony złotych na remont Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. Od początku grudnia do końca tego tygodnia trwa wspólna akcja programu UWAGA! i Fundacji TVN "nie jesteś sam".
2025465 zł udało się już zebrać dzięki Państwa pomocy na rzecz remontu Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka.
Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia Fundacja TVN „nie jesteś sam” i TVN UWAGA! prowadzą akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji. W tym roku Państwa SMS-y pomogą wyremontować Klinikę Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, największego specjalistycznego szpitala pediatrycznego w Polsce. Wyślij SMS na nr 7126 (1,22 pln z VAT) o treści POMAGAM i dołącz do ludzi wspierających akcję!
Kilkadziesiąt paczek i łącznie parę kilometrów świątecznego łańcucha choinkowego przyszło do redakcji UWAGI! Łańcuch choinkowy kleiły dzieci i dorośli w całej Polsce w ramach świątecznej akcji Fundacji TVN „nie jesteś sam” i TVN UWAGA! na rzecz Kliniki Pediatrii CZD. Najdłuższy mierzy ponad 1,5 kilometra. Zrobili go wspólnymi siłami uczniowie z pilskich szkół.
Już w najbliższą środę o 19:50 wielki finał akcji Fundacji TVN „nie jesteś sam” i TVN UWAGA!
Nowotwór zawsze wywołuje przerażenie. Jeśli na raka choruje dziecko, to dla wielu rodzin przejście przez chorobę staje się najcięższą próbą. Rodzina państwa Kocębów przetrwała dwa lata leczenia nowotworu nerek córki Patrycji. Dziewczynkę poznaliśmy sześć lat temu w Centrum Zdrowia Dziecka, gdy była na początku leczenia. Dziś Patrycja jest zdrowa, jednak do 18 roku życia będzie musiała być pod obserwacją lekarzy z centrum.
W redakcji UWAGI! pojawiły się pierwsze łańcuchy przesłane od naszych widzów. Kto przyśle najdłuższy? Jeszcze nie wiadomo.
- Najważniejsze jest to, że w Centrum Zdrowia Dziecka spotkaliśmy ludzi, którzy nie tylko fachowi i kompetentni. Mieli jeszcze coś, co jest bardzo ważne dla dzieci – uśmiech na twarzy. Wiedziałem, że moje dziecko, nie przestraszy się lekarza – mówi dziennikarze Bogdan Rymanowski.
Centrum Zdrowia Dziecka to miejsce wyjątkowe. Szpital pomaga dzieciom z całej Polski. Zobacz co o CZD mówią sławni rodzice, małych pacjentów.
Każdego roku Fundacja TVN Nie jesteś sam i program UWAGA! prowadzą akcję charytatywną na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Kasia, Piotruś i Paulina to zaledwie trójka z nich, która swoją determinacją w walce o zdrowie podbiła serca Widzów. Dziś wracamy do naszych bohaterów, którzy dzięki Państwu dostali szansę na powrót do normalnego życia. Co się u nich zmieniło?
Każdego dnia do Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka trafiają nowi pacjenci. Półtoraroczny Olivier przyjechał do warszawskiego szpitala aż z Nysy. Chłopiec słabo się rozwija i cierpi z powodu intensywnego łuszczenia skóry. Tylko w Centrum Zdrowia Dziecka podjęto się próby ustalenia przyczyn choroby chłopca.
Rocznie w Klinice Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka leczy się 30 tysięcy dzieci.
Mimo fachowej opieki medycznej, sam budynek wymaga kapitalnego remontu.
Nie był remontowany od kiedy powstał, a było to 33 lata temu. Nic więc dziwnego, że przecieka dach, sypią się podłogi, personel nie ma miejsca do pracy. Wielką potrzebą stało się także zwiększenie liczby łóżek dla chorych. Fundacja TVN „nie jesteś sam” pomaga w wyremontowaniu Kliniki.
Klinika Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka potrzebuje remontu! Zobacz galerię zdjęć ze szpitala!
Weź udział w wielkim klejeniu łańcucha choinkowego w Łazienkach Królewskich! Przyłącz się do wspólnej akcji na rzecz Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka i przyjdź w weekend do Łazienek!
Dołącz do ludzi wspierający wspólna akcję TVN UWAGA! i Fundacji TVN „nie jesteś sam” na rzecz Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie! Pobierz z naszej strony wzory postaci, stwórz z nich łańcuch na choinkę i przyślij go do redakcji! Zrobione przez Was łańcuchy zawisną na fundacyjnej choince. Autorów najdłuższego łańcucha choinkowego, zaprosimy do warszawskiej siedziby telewizji TVN!
1,5-roczny Kubuś chodził, mówił: tata, uśmiechał się do rodzeństwa. Teraz bez ruchu leży w łóżeczku w Klinice Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. Kubuś należy do tych przypadków, które najczęściej trafiają do CZD - skomplikowane, niejednoznaczne objawy zagrażające życiu.
Czy narodziny dziecka zmieniają rodziców? Ciężko chora Sandra z pewnością wpłynęła na życie swojego ojca. Po jej narodzinach przeszedł przemianę. Z groźnego recydywisty stał się opiekuńczym, kochającym tatą. Chorej córeczce poświęca się bezgranicznie. Dzięki temu, dziecko nie musi leżeć w szpitalu.
Centrum Zdrowia Dziecka, największa w Polsce placówka lecząca dzieci, ma już ponad 30 lat. Ten niezwykły szpital w sporej swej części niewiele się zmienił od chwili powstania i pilnie potrzebuje remontu.