Darmowy drink dla zaszczepionych. "Promocja w Dzień Kobiet to też segregacja?" [Uwaga! Koronawirus]

TVN UWAGA! 1988207

Darmowy drink dla zaszczepionych to promocja, którą wprowadził jeden z właścicieli restauracji działających w Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Część klientów zbojkotowała lokal i zarzuciła wprowadzanie segregacji sanitarnej. - Jest nam przykro. Należałoby przyjąć, że wszelkie promocje, które wcześniej robiliśmy, np. prosecco na Dzień Kobiet, to też jest forma segregacji, ponieważ mężczyźni nie otrzymują drinka - wskazuje właściciel restauracji.

- Wszystkie osoby, które pokażą dowód zaszczepienia pierwszą bądź dwoma dawkami, otrzymują od nas koktajl w wersji alkoholowej, bądź bezalkoholowej - mówi Marcin Wroński, właściciel sieci restauracji "Orzo". I dodaje: - Nasze działania nie były podparte jakąkolwiek kalkulacją biznesową, ale troską o życie i zdrowie nas - przedsiębiorców, naszych pracowników i ich rodzin.

Akcja wywołała falę hejtu w sieci.

- Jest nam przykro. Hejt, który się przetoczył o braku tolerancji z naszej strony, czy też wprowadzeniu segregacji sanitarnej, jest zupełnie nieuzasadniony. I zupełnie dla nas niezrozumiały. Należałoby przyjąć, że wszelkie promocje, które wcześniej robiliśmy, np. prosecco na Dzień Kobiet, to też jest forma segregacji, ponieważ nie otrzymują drinka mężczyźni - wskazuje Wroński.

- Otrzymujemy też wiele pochlebnych komentarzy, jak się okazuje, gratulujących odwagi w tych warunkach - dodaje właściciel restauracji.

Gościem dzisiejszego wydania programu był adwokat Piotr Kaszewiak.

Uwagę! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 zaraz po głównym wydaniu Faktów.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >

TVN UWAGA! 5070610
TVN UWAGA! 5070610 TVN UWAGA! 5070610
Pozostałe wiadomości