Rozkochał i wyłudzał pieniądze? Tomasz T. trafił do więzienia

TVN UWAGA! 5343349

O Tomaszu T. informowaliśmy w Uwadze! w jednym z naszych czerwcowych reportaży. Wówczas pokazaliśmy historię pani Katarzyny, która opowiedziała, że poznała T. na portalu randkowym i niedługo później straciła przez niego oszczędności życia. Teraz T. trafił do więzienia za wcześniejsze przewinienia.

Pani Katarzyna miała przekazać swojemu partnerowi 40 tys. złotych na samochód oraz wielokrotnie pożyczać mu pieniądze. W sumie około 300 tys. złotych.
- Do samego końca twierdził, że pamięta o wszystkim. Mówił, że zwróci pieniądze. I było tak do momentu, kiedy się dowiedział, że sprawa trafiła do prokuratury. Dostał wezwanie na przesłuchanie, wtedy przestał do mnie dzwonić – mówiła kobieta.
121 zarzutów
Tomasz T. to recydywista, który w 2019 roku został skazany na 10 lat więzienia za liczne oszustwa. Mężczyzna przedstawiał się jako przedsiębiorca i pożyczał od różnych ludzi duże sumy pieniędzy.
- Oskarżony ma postawionych 121 zarzutów. Dotyczą one brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu. Część z tych przestępstw oskarżony popełnił w warunkach recydywy – mówił sędzia Roman Kowalkowski z Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
Pomimo wyroku mężczyzna nie trafił jednak do więzienia, bo wyrok nie był prawomocny. Mężczyzna starał się także w gdańskim sądzie o odroczenie wykonania kary ze względu na swój stan zdrowia.
Tomasz T. trafił do więzienia
Informację o tym, że Tomasz T. trafił do więzienia przekazał Uwadze! gdański sąd.
- Nie uwzględniono wniosku oskarżonego o odroczenie odbywania kary. Obecnie skazany odbywa wyrok 10 lat pozbawienia wolności - mówi Tomasz Adamski, rzecznik prasowy ds. karnych Sądu Okręgowego w Gdańsku.
Pozostałe wiadomości