Pomaga innym, teraz sama potrzebuje wsparcia. Wieloletnia partnerka Bohdana Smolenia zmaga się z rakiem

TVN UWAGA! 5351927
TVN UWAGA! 5351927
Joanna Kubisa, współzałożycielka fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”, zmaga się z rakiem, w maju wykryto u niej glejaka. Pani Joanna od czasu śmierci Bohdana Smolenia, kontynuuje jego działalność charytatywną. - Osoby, które większość swego życia pomagają innym, nie umieją prosić o pomoc dla siebie – słyszymy w fundacji. Trwa zbiórka na leczenie 59-latki.

Bliższe informacje, jak pomóc można znaleźć TUTAJ>

- Gdyby nie Joanna i to, że przejęła pieczę nad fundacją Bohdana, dzieci, które korzystały z terapii pozostały by bez opieki – nie ma wątpliwości Ewa Machura, znajoma pani Joanny.

Pomoc niepełnosprawnym dzieciom

Joanna Kubisa jest prezeską fundacji „Stworzenia Pana Smolenia”, która została powołana w 2007 roku, by pomagać chorym dzieciom. Po długiej chorobie i śmierci Bohdana Smolenia w 2016 roku, pani Joanna nie tylko utrzymała Fundację, ale również rozbudowała ośrodek w Baranówku. Z zespołem Fundacji wciąż pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami z rodzin, których nie stać na kosztowną rehabilitację.

- W Fundacji dzieje się dobro i dzieją cuda - tam dzieci z niepełnosprawnościami zapominają o strachu przed rehabilitacją, przełamują lęki, śmieją się w głos i otwierają na świat. I tak każdego dnia, każdego roku – tłumaczy Ewa Machura. I dodaje: - Bohdan Smoleń powiedział: „Koń dziecka nie ocenia”. Baranówko i podopieczni czekają, by Joanna wyzdrowiała, wróciła i znowu się nimi zajęła, dodając odwagi i otaczając serdeczną troską.

ZOBACZ KULISY SŁAWY BOHDANA SMOLENIA>

Choroba

W tym roku u pani Joanny rozpoznano nowotwór - glejak mózgu IV stopnia. W maju kobieta przeszła operację usunięcia guza w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego w Poznaniu. Następnie w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu przeszła chemioterapię i radioterapię. Ma szansę na immunoterapię w Kolonii w Niemczech, co daje duże nadzieje.

- Osoby, które większość swego życia pomagają innym nie umieją prosić o pomoc dla siebie. Dlatego to my, jej przyjaciele, znajomi i ci, którzy doceniają jej ciężką pacę, prosimy o pomoc dla niej. Dla osoby o wielkim sercu, która wraz z Bohdanem stworzyła wiele dobra i pomogła wielu dzieciom w odzyskaniu zdrowia i sprawności – mówi Ewa Machura.

Jak mówią bliscy pani Joanny jest ona całym sercem zaangażowana w pracę fundacji.

- Magiczny klimat we wsi Baranówko pod Poznaniem, gdzie znajduje się fundacja, to zasługa Joanny, która pracuje nad nim i tworzy go od chwili powstania. Skromna, lecz energiczna i konsekwentna, pięknie motywuje ludzi do pracy swoim przykładem – chwali Machura.

- Jako społeczność Siewierza, koleżanki, koledzy i znajomi Asi zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc w zebraniu funduszy na rehabilitację w wysokości 600 tys. zł. Bardzo ważny jest czas. Spieszmy się pomagać - niech Asia, Joanna zdrowieje, będzie z nami i dajmy szansę naszym dzieciom, aby mogła nadal im pomagać – apeluje pani Ewa.

Bliższe informacje, jak pomóc można znaleźć TUTAJ>

i na Facebooku>

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Fentanyl zabija na Mazowszu. „Nikt nie reaguje, nikt nic z tym nie robi”

Fentanyl zabija na Mazowszu. „Nikt nie reaguje, nikt nic z tym nie robi”

Historia największej mafii paliwowej w Polsce. „Śmialiśmy się, że przeskoczymy Orlen”

Historia największej mafii paliwowej w Polsce. „Śmialiśmy się, że przeskoczymy Orlen”

Jak radzi sobie 9-letnia Julka, kebaby i powrót do historii pana Stanisława [TYDZIEŃ W UWADZE!]

Jak radzi sobie 9-letnia Julka, kebaby i powrót do historii pana Stanisława [TYDZIEŃ W UWADZE!]

Chciał zwrócić uwagę nastolatkom, został zastrzelony. "Żyje się tutaj w strachu"

Chciał zwrócić uwagę nastolatkom, został zastrzelony. "Żyje się tutaj w strachu"

Miał uwięzić w piwnicy nowo poznaną kobietę. Został aresztowany

Miał uwięzić w piwnicy nowo poznaną kobietę. Został aresztowany

„Jakby nie pszczoły, to leżelibyśmy na łopatkach”. Wracamy do historii pana Stanisława

„Jakby nie pszczoły, to leżelibyśmy na łopatkach”. Wracamy do historii pana Stanisława

W przeszczepionym szpiku ujawniono komórki rakowe. Weronika pilnie potrzebuje krwi

W przeszczepionym szpiku ujawniono komórki rakowe. Weronika pilnie potrzebuje krwi