- Kiedy zaczęła się pandemia, szukałem sposobu na możliwość pomocy - opowiada Maciej Żółtek, wolontariusz fundacji onkologicznej Alivia i dodaje: Wożę osoby chore, które nie mogą korzystać z komunikacji miejskiej, żeby minimalizować ryzyko zakażenia.
Aby skorzystać z onkotaxi, pacjent powinien wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej fundacji.
- Początkowo jeździłam autobusami, ale po trzech wlewach zaczęłam się gorzej czuć i korzystać z onkotaxi – mówi pani Janina.
Zobacz też: Czy witamina K może mieć wpływ na przebieg COVID-19?
W programie także o oprogramowaniu, które wskazuje, gdzie przebywali użytkownicy polskich aplikacji podczas ferii zimowych, czyli w przededniu rozpoczęcia pandemii.
- Duże zagęszczenie widoczne było w krajach, gdzie Polacy przebywają zarobkowo, czyli Anglia czy Szwecja, ale także w rejonach atrakcyjnych turystycznie jak Cypr czy Sycylia – mówi dr Paweł Prociów z firmy Proxi cloud.
Dzięki analizie tych danych można było sprawdzić, do których rejonów Polski wróciło najwięcej turystów.
- Mapa pokazuje duże zagęszczenie takich osób przede wszystkim w dużych aglomeracjach miejskich – dodaje Prociów.
Zobacz też: Eksperci zdradzają, w jakich okolicznościach najczęściej dochodzi do zarażeń
O tym, jak mogą wyglądać tegoroczne wakacje i jakie kierunki mogą zyskać na popularności rozmawialiśmy z dziennikarzem Michałem Cessanisem.
W programie także o wyjątkowej akcji, jaką podjęli właściciele jednego z hoteli nad morzem. Okazuje się, że gości można zachęcić do odwiedzin przez nagranie piosenki.
- Piosenka była pomysłem spontanicznym. Chodziło przede wszystkim o dodanie otuchy pracownikom, którzy przeżywali trudne chwile. Szum, który zrobił się wokół tej piosenki zaskoczył nas – opowiada Kamil Czajkowski, dyrektor Hotelu Sopot.
Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 i w weekendy o 19:20.
Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >