21 marca 2018 / 18:54
Dziennikarze Uwagi! nagrodzeni przez SDP

Dziennikarze Uwagi! nagrodzeni przez SDP

Tomasz Patora zdobył Nagrodę im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Jego reportaż pt. „Spłaca nie swoje długi” został uznany za najlepszy materiał o tematyce ekonomicznej.

Reportaż przedstawia historię pana Roberta z Warszawy, który ma do spłacenia kilka pożyczek na kwotę kilkunastu tysięcy złotych, mimo że żadnej z nich nie zaciągnął. Oszust, który sprowadził na niego kłopoty, skorzystał z możliwości, jakie daje tzw. e-sąd. Autor reportażu dowodzi, że taka sprawa może dotknąć każdego z nas.

Tomasz Patora, wraz z Joanną Pęcherską, został też wyróżniony w kategorii dziennikarstwo śledcze. Jury doceniło ich reportaż „Jaja z niespodzianką” opisujący m. in. proceder „odświeżana” jaj. Magdalena Zagała zdobyła wyróżnienie za reportaż „Cyber-oko” o przełomowym wynalazku polskich naukowców. Za jego pomocą chorzy, którzy nie mówią i nie mogli dotąd komunikować się ze swoimi bliskimi, po latach mogą wreszcie powiedzieć, co czują. W kategorii dziennikarstwo społeczne został wyróżniony Daniel Liszkiewicz i jego reportaż „Nie tak wyobrażałam sobie starość” o niewidomej starszej kobiecie pozostawionej na pastwę losu przez rodzinę i ośrodek pomocy społecznej.

Reportaż „Jaja z niespodzianką”:

Reportaż „Cyber-oko”:

Reportaże „Nie tak wyobrażałam sobie starość”:


Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.