- Rodzice od razu stwierdzili, że boją się o zdrowie swoich dzieci i jeśli to możliwe, nie chcą brać udziału w egzaminach – mówi Bartłomiej Sionek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Gielniowie.

- Teraz trochę żałują, bo były łatwe tematy, a dla nich mogą być trudniejsze – śmieje się Piotr Sokołowski ojciec ósmoklasisty z Gielniowa.

Zobacz też: Nowe zasady wysyłania pacjentów na kwarantannę

Dziś w programie także bulwersująca sprawa ze Świebodzic, gdzie sanepid nałożył mandat na dyrektorkę tamtejszego domu kultury za to, że rozdawała maseczki mieszkańcom miasta.

- Rozdawaliśmy maseczki przed ratuszem. Mieszkańcy zachowywali bezpieczną odległość, nie tłoczyli się. Na drugi dzień zostałam wezwana na policję, że naraziłam życie i zdrowie mieszkańców, organizując zgromadzenie - mówi Katarzyna Woźniak.

W programie porozmawialiśmy z dziennikarzem ekonomicznym Maciejem Samcikiem o tym, jak pandemia wpłynie na ceny nieruchomości i czy to dobry moment na zaciągnięcie kredytu hipotecznego w banku.

Zobacz też: Ten lek nie będzie już stosowany do leczenia COVID-19

W dzisiejszym wydaniu programu informowaliśmy także o zapowiedziach sanepidu o zaostrzeniach kontroli w sklepach, ogródkach piwnych i punktach gastronomicznych, czyli w miejscach popularnych wśród turystów. To efekt lekceważącego podejścia między innymi do zalecenia noszenia maseczek. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie z tym przepisem sklepy.

- Klienci, którzy nie mają maseczki tłumaczą się, że mają astmę, albo opowiadają nam o nowych rozporządzeniach, według których już nie są konieczne – mówi Agnieszka Kłak, zastępczyni kierownika sklepu Mokpol w Warszawie.

Na koniec także kolejna odsłona podróży naszego reportera Endy'ego Gęsiny-Torresa, który wyruszył w trasę z Polski do Hiszpanii. Jak przebiegło przekraczanie granicy niemiecko – francuskiej?

Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 i w weekendy o 19:20.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >>>

Zdrowie.tvn.pl
Zdrowie.tvn.pl

Dodaj komentarz