Nowe studio i nowi prowadzący. Co się zmieniło w Uwadze!?

Nowa odsłona Uwagi!
Nowa odsłona Uwagi!
Ujawniamy, to co inni starają się ukryć. Pomagamy, wzruszamy i wywołujemy ogólnopolskie dyskusje. Uwaga! startuje w zmienionej odsłonie. Nadawać będziemy z nowego studia, a na ekranie pojawią się zarówno znane, jak i nowe twarze. Na co jeszcze mogą liczyć widzowie?

Od 21 lat w redakcji Uwagi! nie ma dnia bez maili i telefonów od widzów. O bulwersujących sprawach dowiadujemy się też dzięki hashtagowi #tematdlauwagi i bezpośrednim rozmowom w busie Uwagi!, który odwiedza kolejne miasta w Polsce. Codziennie w naszych mediach społecznościowych pojawiają się setki komentarzy od widzów.

Siłą reportaży Uwagi! są prawdziwe historie i bohaterowie, którzy za nimi stoją, ale także zespół, który je przygotowuje.

- W nowej odsłonie programu pojawią się zarówno znani, jak i nowi dziennikarze. Daria Górka, znana widzom z TVN24, będzie pierwszą kobietą prowadzącą Uwagę! W nowych rolach zobaczymy także reporterów; Tomasza Patorę i Jakuba Dreczkę, którzy będą pojawiać się w studiu – zapowiada Aleksandra Rejnowicz, producentka Uwagi!

Od 28 sierpnia Uwaga! nadawana będzie z nowego studia, nowa będzie oprawa graficzna. Nie zmieni się za to godzina nadawania programu – od poniedziałku do czwartku o 19:55, w piątek o 19:50, a w weekendy o 19:45.

- Ostatnie bardzo dobre wyniki oglądalności pokazują, że program interwencyjno-śledczy jest formatem, który widzowie TVN bardzo sobie cenią. Mają słuszne poczucie, że walczymy o ich sprawy i jesteśmy przy tym skuteczni. W nowej odsłonie programu chcemy, by zaangażowanie reporterów, było jeszcze lepiej widoczne. Zależy nam także, by reportaże w większym stopniu opowiadały o aktualnych sprawach, którymi żyją nasi widzowie – tłumaczy Aleksandra Rejnowicz.

Kto poprowadzi Uwagę! w nowej odsłonie?

Daria Górka - dziennikarka, reporterka i prezenterka telewizyjna, doskonale znana widzom z TVN24. Była reporterką programu Czarno na białym. Prowadziła programy takie jak Dzień na BiS, Dzień na świecie, Fakty o świecie, Alarm dla Ziemi w TVN24 BiS. Jest laureatką złotej nagrody na World Media Festiwal w Hamburgu i nagrody im. Dariusza Kmiecika. Od lat angażuje się w nagłaśnianie problemu przemocy, jest autorką książek „Aż do śmierci” oraz „Piekło kobiet PL”. 

Tomasz Patora – jeden z najlepszych dziennikarzy śledczo-interwencyjnych w Polsce.

Na początku lat 90. związał się z łódzkim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Jest współautorem artykułów dotyczących „łowców skór”, które ujawniły skandaliczne działania pracowników łódzkiego pogotowia. W 2023 roku Tomasz Patora wydał książkę „Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu”.

Jest wykładowcą akademickim i laureatem licznych nagród. Z programem Uwaga! TVN związany jest od 2003 roku.

Jakub Dreczka – zaczynał od pracy w lokalnych mediach w Gorzowie Wielkopolskim. W 2007 roku został reporterem Dzień Dobry TVN, a sześć lat temu dołączył do zespołu Uwagi! Jakub zrealizował dziesiątki reportaży i dał się poznać jako zaangażowany dziennikarz, który doprowadza sprawy do końca.

Ryszard Cebula – reporter, dziennikarz i prezenter, doskonale znany widzom Uwagi! Pracę w mediach rozpoczął w 1990 roku, w siedzibie głównej RMF FM w Krakowie. Później przeniósł się do Warszawy. Z TVN związał się w 2002 roku. Zyskał ogromną sympatię widzów. Jest autorem głośnego cyklu reportaży o błędach medycznych. Był prowadzącym Uwaga! po Uwadze i Uwaga! Koronawirus.

Pracował też w programie Prosto z Polski, nadawanym przez TVN24. Z kolei w TTV prowadził Blisko ludzi oraz Express TTV.

Za pracę w Uwadze! został wyróżniony nagrodą „Człowiek Pro Publico Bono”.

Autor: Uwaga! TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

„Jakby nie pszczoły, to leżelibyśmy na łopatkach”. Wracamy do historii pana Stanisława

„Jakby nie pszczoły, to leżelibyśmy na łopatkach”. Wracamy do historii pana Stanisława

W przeszczepionym szpiku ujawniono komórki rakowe. Weronika pilnie potrzebuje krwi

W przeszczepionym szpiku ujawniono komórki rakowe. Weronika pilnie potrzebuje krwi

Zjada je codziennie 5 mln Polaków. Co naprawdę jest w kebabach?

Zjada je codziennie 5 mln Polaków. Co naprawdę jest w kebabach?

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i urywał lalce głowę. „Coś strasznego, jak z horroru”

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i urywał lalce głowę. „Coś strasznego, jak z horroru”

Nadchodzą podwyżki cen energii. Na czym możemy zaoszczędzić?

Nadchodzą podwyżki cen energii. Na czym możemy zaoszczędzić?

Rozbito nielegalną hodowlę psów w Gdańsku. Psy były nawet w szufladach i w piekarniku

Rozbito nielegalną hodowlę psów w Gdańsku. Psy były nawet w szufladach i w piekarniku

Miliony na zabiegi, które nigdy się nie odbyły? "Nawet 12 tys. zł na dziecko"

Miliony na zabiegi, które nigdy się nie odbyły? "Nawet 12 tys. zł na dziecko"