Reportaże Uwagi! nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej

Reportaże Uwagi! nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej
Reportaże Uwagi! nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej
Dwa reportaże Uwagi! zostały nominowane do nagrody Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej. O tytuł najlepszego medialnego materiału dziennikarskiego powalczą m.in. „Motylek” oraz „Serce przestanie bić”. Laureatów poznamy 6 marca 2023 roku.

Kapituła Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej ogłosiła właśnie nominowanych w czterech kategoriach: najlepszy materiał prasowy, medialny, najlepsza książka oraz nagrodę za działalność obywatelską.

Wśród wyróżnionych medialnych materiałów dziennikarskich znalazł się reportaż „Motylek” Edyty Krześniak oraz „Serce przestanie bić” autorstwa Joanny Bukowskiej i Tomasza Lusawy.

Cykl „Motylek” to historia nastoletniej Matyldy, która od kilku lat zmaga się z anoreksją. To także opowieść o fatalnym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. Pomimo ogromnych wysiłków, rodzicom Matyldy trudno znaleźć ratunek dla córki.

Zobacz reportaże z cyklu „Motylek”:

PSYCHIATRIA DZIECIĘCA W KRYTYCZNYM STANIE. „CÓRKA POWIEDZIAŁA, ŻE CHCE BYĆ KOŚCIOTRUPEM” >>>

RODZICE 14-LETNIEJ MATYLDY ZMAGAJĄCEJ SIĘ ANOREKSJĄ: GDYBY NIE LECZENIE PRYWATNE, NIE MIELIBYŚMY JUŻ CÓRKI >>>

„Serce przestanie bić” to wstrząsająca historia 30-letniej Izabeli w Pszczyny, która w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala, po odejściu wód płodowych. Pomimo że kobieta bardzo źle się czuła, lekarze mieli nie podejmować żadnych działań, aby ją ratować. Mieli czekać, aż serce 22-tygodniowego płodu przestanie bić. Na ratunek było już za późno, kobieta zmarła.

Zobacz reportaże z cyklu „Serce przestanie bić”:

Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli w szpitalu. Matka zmarłej: Nigdy się z tym nie pogodzę [CZĘŚĆ 1] >>> Śmierć 30-latki w szpitalu. „Leżę i czekam, albo coś się zacznie, albo umrę” [CZĘŚĆ 2] >>>

Pełną listę nominowanych można znaleźć TUTAJ >>>

Autor: TVN Uwaga!

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie

Uwaga! zawsze w Twojej sprawie