Reportaże Uwagi! nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej

Autor:
TVN
Uwaga!

Dwa reportaże Uwagi! zostały nominowane do nagrody Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej. O tytuł najlepszego medialnego materiału dziennikarskiego powalczą m.in. „Motylek” oraz „Serce przestanie bić”. Laureatów poznamy 6 marca 2023 roku.

Kapituła Konkursu Newsweeka im. Teresy Torańskiej ogłosiła właśnie nominowanych w czterech kategoriach: najlepszy materiał prasowy, medialny, najlepsza książka oraz nagrodę za działalność obywatelską.

Wśród wyróżnionych medialnych materiałów dziennikarskich znalazł się reportaż „Motylek” Edyty Krześniak oraz „Serce przestanie bić” autorstwa Joanny Bukowskiej i Tomasza Lusawy.

Cykl „Motylek” to historia nastoletniej Matyldy, która od kilku lat zmaga się z anoreksją. To także opowieść o fatalnym stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. Pomimo ogromnych wysiłków, rodzicom Matyldy trudno znaleźć ratunek dla córki.

Zobacz reportaże z cyklu „Motylek”:

PSYCHIATRIA DZIECIĘCA W KRYTYCZNYM STANIE. „CÓRKA POWIEDZIAŁA, ŻE CHCE BYĆ KOŚCIOTRUPEM” >>>

RODZICE 14-LETNIEJ MATYLDY ZMAGAJĄCEJ SIĘ ANOREKSJĄ: GDYBY NIE LECZENIE PRYWATNE, NIE MIELIBYŚMY JUŻ CÓRKI >>>

„Serce przestanie bić” to wstrząsająca historia 30-letniej Izabeli w Pszczyny, która w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala, po odejściu wód płodowych. Pomimo że kobieta bardzo źle się czuła, lekarze mieli nie podejmować żadnych działań, aby ją ratować. Mieli czekać, aż serce 22-tygodniowego płodu przestanie bić. Na ratunek było już za późno, kobieta zmarła.

Zobacz reportaże z cyklu „Serce przestanie bić”:

Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli w szpitalu. Matka zmarłej: Nigdy się z tym nie pogodzę [CZĘŚĆ 1] >>> Śmierć 30-latki w szpitalu. „Leżę i czekam, albo coś się zacznie, albo umrę” [CZĘŚĆ 2] >>>

Pełną listę nominowanych można znaleźć TUTAJ >>>

Autor:TVN Uwaga!

Pozostałe wiadomości