Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu odbywa się od 1990 roku. Jury 32. edycji festiwalu doceniło trzy reportaże Uwagi!: „Ukraina: Tak trzeba” Edyty Krześniak, „Syndrom samotności” Marcina Jakóbczyka i „Misza jedzie na wojnę” Tomasza Patory.
Reportaż Edyty Krześniak „Ukraina: Tak Trzeba” to opowieść o ludziach, którzy pomagają bez wahania. Olga Adamowicz i Łukasz Stoma, bo to główni bohaterowie filmu, przeorganizowali dotychczasowe życie w chwili wybuchu wojny. Pod swój dach zamierzali przyjąć dziesięć osób z Ukrainy, tymczasem dom zamienił się w noclegownię, w której jednocześnie nocowało ponad sto osób.
„Syndrom samotności” Marcina Jakóbczyka to reportaż o 80-letniej mieszkance Wrocławia. Kobieta była utrapieniem całej kamienicy. Sąsiedzi narzekali na przykry zapach, zaśmiecanie podwórka oraz dokarmianie gołębi i szczurów, które stały się powodem sąsiedzkiego konfliktu. Po kilku próbach reporterowi udało się nawiązać porozumienie z kobietą. Okazało się, że w przeszłości skończyła dwa kierunki studiów, pracowała na kierowniczym stanowisku i podróżowała po świecie. Nasza wizyta zmobilizowała do działania ośrodek pomocy społecznej. W życiu pani Danieli pojawiła się opiekunka, która codziennie jej pomaga. Przynosi też jedzenie.
„Misza jedzie na wojnę” Tomasza Patory to reportaż o parze młodych Ukraińców, która po studiach przyjechała do Polski. Po trudnych początkach, wszystko zaczęło im się układać. Spokój, plany i marzenia zburzyła wojna. Młody mężczyzna podjął decyzję o wyjeździe na Ukrainę, by walczyć o ojczyznę.