Niedawno kontrowersje wzbudził plan budowy osiedla domków jednorodzinnych tuż przy otulinie Lasu Bemowskiego w Warszawie. Inwestor tłumaczył, że mają zamieszkać tam Polacy, którzy mieliby odbywać kwarantannę.

Ustawę antycovidową chce wykorzystać również deweloper w podwarszawskim Waliszewie.

- Ta działka jest przeznaczona pod zabudowę jednorodzinną. Jeden z deweloperów zakupił ją i przedstawił plany budowy nie domów jednorodzinnych, a bloku. To już wcześniej było szokujące, a teraz okazuje się, że inwestor wykorzystał nowe przepisy, żeby wybudować jeszcze wyższy budynek – ośmiopiętrowy. To jest gwałt na ładzie przestrzennym – mówi Paweł Kownacki, wójt gminy Waliszew.

Zobacz także:

- Myślę, że to będzie tragedia komunikacyjna. Już w tej chwili jest duży ruch, a jak dojdzie osiem pięter nowych lokatorów i każdy będzie miał po dwa samochody? – uważa jeden z mieszkańców miejscowości.

Ludziom trudno uwierzyć, że blok faktycznie będzie przeznaczony dla osób poszkodowanych przez pandemię COVID-19.

- To jest chyba raczej tylko takich wybieg. Absolutnie nie wierzę w dobre intencje tego dewelopera – ocenia mężczyzna, którego spotkaliśmy w Waliszewie.

Zobacz także:

- Kiedy nasi mieszkańcy szyli za darmo maseczki, a ja jeździłem po wszystkich miejscowościach i je rozdawałem, to widać było tę wielką solidarność między nami. A nagle okazuje się, że są tacy, którzy próbują wykorzystać to nieszczęście na swoją korzyść – dodaje wójt Kownacki.

Organem, który może zatrzymać budowę bloku jest Starosta Powiatowy. Sam deweloper, mimo próśb o rozmowę, nie skontaktował się z nami, by porozmawiać o sprawie.

Dziś w programie także rozmowa z Iwoną Zasuwą, edukatorką żywieniową i autorką książek o żywieniu. Nasza gościni powiedziała nam, co jeść, aby poprawić odporność organizmu.

Program Uwaga! Koronawirus można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku o 19:25 zaraz po głównym wydaniu Faktów.

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na stronie Zdrowie.tvn.pl >>>

Zdrowie.tvn.pl
Zdrowie.tvn.pl

Dodaj komentarz