2 września 2017 / 19:45

Wielki Mecz TVN vs. WOŚP

3 września na stadionie Miejskim Legii Warszawa telewizja TVN i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozegra Wielki Mecz. Gwiazdy spotkają się, aby wesprzeć Instytut ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. Nasz reporter śledził treningi zawodników. W jakiej formie wybiegną na murawę?

Wielki Mecz to przede wszystkim szczytny cel. Dochód ze sprzedaży biletów oraz wysłanych przez widzów SMS-ów zostanie przekazany na zakup wielofunkcyjnej karetki dla Izby Przyjęć Instytutu ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” o wartości ok 500.000 zł.

Oczywiście nie zabraknie również sportowych emocji. Nasz reporter sprawdzał, jak obie drużyny pod okiem swoich selekcjonerów kompletują zawodników i trenują. Honorowym trenerem składu WOŚP jest najlepszy strzelec w historii - Włodzimierz Lubański. W skład drużyny wejdą wieloletni ambasadorzy i przyjaciele Fundacji, m.in. Tomasz Lis, Sebastian Mila, Wojtek Mazolewski, Tomasz „Titus” Pukacki, Piotr Rogucki czy Maciej Orłoś.

- To dla nas nietypowa rola, ale Wielka Orkiestra zasłynęła też z tego, że lubi porywać się na historie niespodziewane. W czasie Finałów często mówimy „w zdrowym ciele – zdrowy duch” zachęcając do aktywności fizycznej, więc zgodnie z tym hasłem, w absolutnie sportowo-rekreacyjnej atmosferze, staniemy z dumą naprzeciw drużyny TVN. A efektem tego będzie bardzo wyczekiwany już dar dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – stwierdził Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Kapitanem drużyna TVN jest Grzegorz Kajdanowicz. U jego boku zagrają Piotr Kraśki, Mateusza Gesslera, Kuba Wesołowski, Hubert Urbański, Jarosław Bieniuka czy AgustinaEgurrola. Zawodników na mecz przygotowuje wieloletniego reprezentanta Polski - Radosława Majdana.

- Bardzo się cieszę na piłkarskie spotkanie drużyn TVN i WOŚP. Wygrają lepsi na murawie, ale cel jest wspólny - pomóc Centrum Zdrowia Dziecka, które od lat wspólnie wspieramy. Mamy fantastyczny podział ról. Fundacja TVN remontuje kliniki dziecięcych szpitali, a WOŚP kupuje potrzebny im sprzęt medyczny. Wspólnie kupimy karetkę pogotowia potrzebną małym pacjentom Centrum Zdrowia Dziecka. Wielki mecz to piłkarskie emocje, ale przede wszystkim pomoc chorym dzieciom. Zachęcam
do kupowania biletów na mecz i wysyłania smsów. To dzięki Państwu - ludziom dobrej woli o wielkich sercach możemy robić tak wielkie rzeczy dla tych najmniejszych.
– powiedziała Katarzyna Kolenda Zaleska, Prezes Fundacji TVN Nie jesteś sam.

Wielki Mecz w niedzielę 3 września na stadionie Legii oraz na antenie TVN o g.15.50.

Dochód ze sprzedaży biletów na mecz oraz wysłanych przez widzów SMS-ów na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł  z vat) zostanie przekazany na zakup wielofunkcyjnej karetki dla Izby Przyjęć Instytutu ”Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” o wartości ok 500.000 zł. Jednak potrzebujących jest znacznie więcej. Podopiecznych Fundacji TVN można wspierać przekazując również wpłaty online za pośrednictwem strony fundacja.tvn.pl/wplac-online

Komentarze

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Zdzichu123

Haha i Raduś jako trener żonka mu załatwiła ?

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.