Uwięzili studenta w mieszkaniu i pobili. Trzech nastolatków zatrzymanych

Uwięzili studenta w mieszkaniu i pobili
Uwięzili studenta w mieszkaniu i pobili
Student z Warszawy został okradziony na przystanku, a następnie uwięziony i skatowany. Sprawcami było trzech nastolatków.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

20-letni student został okradziony na przystanku w okolicy ulicy Świętokrzyskiej w Warszawie. Gdy czekał na swój transport i przeglądał telefon, nagle podbiegł do niego nieznany mężczyzna i wyrwał urządzenie z ręki. Do zdezorientowanego 20-latka chwilę później podszedł kolejny nieznajomy i powiedział, że może odzyskać swój telefon, jeśli za niego zapłaci.

Obaj udali się do jednego z pobliskich mieszkań, gdzie miało dojść do wymiany. Gdy 20-latek przekroczył próg mieszkania, został jednak zaatakowany. Trzech mężczyzn zaczęło go bić i kopać. Bijąc go, zmusili do podania kodu PIN do telefonu i zalogowania się do aplikacji bankowej.

Po uzyskaniu informacji dwóch mężczyzn wyszło z mieszkania, żeby wypłacić pieniądze studenta z bankomatu i wydać je na alkohol i narkotyki. Trzeci mężczyzna został, żeby pilnować ofiary. Właśnie wtedy 20-latkowi udało się uciec.

Biegnąc Śródmieściem, natknął się na patrol policji i opowiedział policjantom, co się wydarzyło. Nie był jednak w stanie powiedzieć, gdzie znajdowało się mieszkanie – okolica była dla niego nowa i nie pamiętał, skąd uciekł.

Mimo ograniczonych informacji, policji udało się ustalić, kim są trzej oprawcy. Okazało się, że jeden z nich był wciąż niepełnoletni, dwaj pozostali to 19-latkowie. Wszyscy usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 15 lat więzienia.

Dwaj 19-latkowie zostali tymczasowo aresztowani. Nieletni sprawca trafił na najbliższe trzy miesiące do schroniska dla nieletnich.

Autor: AS

podziel się: