Uwaga! koronawirus. Oznaczajcie nas w mediach społecznościowych

TVN UWAGA! 5054113

Koronawirus, który wywołuje chorobę COVID-19, pojawił się już w ponad 100 krajach na całym świecie. Codziennie dowiadujemy się o kolejnych przypadkach zarażenia w Polsce. Trzymamy rękę na pulsie i właśnie dlatego startujemy z cyklem „Uwaga! koronawirus”.

Cykl "Uwaga! koronawirus"

W programie Uwaga! będziemy zajmować się tematami związanymi z koronawirusem. Wy też możesz nam pomóc.

Chcecie zaalarmować naszą redakcję, że w Waszym otoczeniu dzieje się coś niepokojącego w związku koronawirusem? W pobliskich sklepach brakuje produktów, a w aptekach leków? Macie problemy z diagnostyką, dotarciem do lekarza? A może jesteście na kwarantannie i chcecie się z nami podzielić swoimi spostrzeżeniami? Użyjcie w mediach społecznościowych hashtaga #uwagakoronawirus. Monitorujemy sieć w czasie rzeczywistym, by na bieżąco reagować na Wasze zgłoszenia. Wystarczy, że w publicznym poście lub komentarzu do niego użyjecie hashtaga #uwagakoronawirus. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania i wpisy, w których opowiadacie o swoich doświadczeniach.

W serwisie zdrowie.tvn.pl znajdziecie natomiast nie tylko najświeższe informacje o koronawirusie, ale również porady, jak dbać o siebie i swoich bliskich.

Koronawirus SARS-CoV-2

Koronawirus nazywany SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID19. Patogen atakuje przede wszystkim układ oddechowy. Zakażenie może wywoływać ostre zapalenie płuc bardzo podobne do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej.

Do najbardziej charakterystycznych objawów choroby należą wysoka gorączka (szacuje się, że pojawia się u około połowy chorych), duszności, bóle mięśni, kaszel oraz ogólne osłabienie. Osoby, które zaobserwowały je u siebie, powinny jak najszybciej udać się do szpitala zakaźnego lub skontaktować z najbliższą stacją sanepidu. Osoby, które nie wiedzą czy powinny zgłosić się do szpitala niezbędne informacje mogą uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię uruchomioną przez Narodowy Fundusz Zdrowia - 800 190 590.

Jak się bronić przed groźnym patogenem?

Kto znajduje się w grupie ryzyka? Jak wygląda leczenie osób, u których rozpoznano chorobę? Odpowiedzi na wszystkie pytanie dotyczące koronawirusa, a także najświeższe statystyki znajdziecie w tej części serwisu Zdrowie TVN: RAPORT SPECJALNY O KORONAWIRUSIE.

Materiały cyklu „Uwaga! na koronawirusa” oglądaj w telewizji TVN i na naszej stronie internetowej.

Pozostałe wiadomości