Ukradł trzy samochody i sprzęt o wartości 600 tysięcy złotych. Został zatrzymany

Ukradł trzy samochody i sprzęt o wartości 600 tysięcy złotych. Został zatrzymany
Ukradł trzy samochody i sprzęt o wartości 600 tysięcy złotych. Został zatrzymany
Łódzcy policjanci zatrzymali 26-latka, który włamał się do salonu samochodowego Forda i ukradł trzy auta oraz sprzęt o łącznej wartości 600 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Bałuty został tymczasowo aresztowany.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Do zdarzenia doszło 16 listopada w Łodzi. Podejrzany włamał się do salonu samochodowego mieszczącego się przy alei Włókniarzy. Po pokonaniu zabezpieczeń mężczyzna wszedł na teren sklepu, skąd ukradł m.in: cztery laptopy, komputer stacjonarny, sejf z pieniędzmi oraz ekspres do kawy. Kluczykami zdeponowanymi w salonie uruchomił trzy samochody stojące na parkingu i po kolei każdym z nich odjechał w nieznanym kierunku.

Policjanci już następnego dnia odzyskali dwa z trzech skradzionych samochodów. Kilka dni później funkcjonariusze z V komisariatu łódzkiej komendy zauważyli trzeci poszukiwany pojazd na ulicy Okopowej. Mundurowi podeszli do auta i po otworzeniu drzwi polecili kompletnie zaskoczonemu mężczyźnie, aby wysiadł z pojazdu. Ten, podczas wychodzenia, podjął nieudaną próbę ucieczki. 26-latek był niechętny do współpracy i odmówił podania danych. W odzyskanym pojeździe znaleziono skradzione przedmioty, które zostały przekazane właścicielowi.

Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście 26-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą śledczy z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Autor: Dawid Pajerski

podziel się: