Niemowlę pozostawione w rozgrzanym samochodzie. Dzięki szybkiej reakcji świadków udało się je uratować

Dziecko pozostawione w rozgrzanym samochodzie
Uratowanie dziecka z rozgrzanego samochodu
Płaczące niemowlę pozostawione w rozgrzanym samochodzie pod galerią handlową w Kluczborku! Dziecko udało się uratować dzięki błyskawicznej reakcji świadków.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

W poniedziałek w samo południe, jedna z mieszkanek Kluczborka usłyszała płacz dziecka dobiegający z zamkniętego samochodu na parkingu galerii handlowej. Samochód był szczelnie zamknięty. Kobieta zaalarmowała ochronę galerii, która próbowała wezwać rodziców przez głośniki, bez skutku. Jeden z mężczyzn zdecydował się wybić kluczami przednią szybę, by uratować dziecko z rozgrzanego pojazdu.

Świadkowie wezwali policję. Niedługo potem do samochodu podbiegła zdenerwowana kobieta, matka dziecka. 24-latka tłumaczyła, że wyszła tylko na chwilę, by kupić spodnie.

Kobieta usłyszy zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, za co grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: DP

Źródło: KPP Kluczbork

podziel się: