Pukał do drzwi i prosił o szklankę wody. 40-latek żerował na starszych i samotnych

TVN UWAGA! 5346062

Szukał osób starszych i samotnych. Pukał do ich drzwi, prosił o pomoc, a potem ich okradał. Policja w Lublinie zatrzymała 40-letniego złodzieja, który żerował na staruszkach.

Chcesz zgłosić temat, którym powinna zająć się redakcja Uwagi!? Oznacz publiczny post w mediach społecznościowych hasztagiem #tematdlauwagi

Na terenie osiedla LSM w Lublinie w czerwcu i lipcu doszło do serii kradzieży. Do drzwi mieszkań osób starszych i mieszkających samotnie pukał mężczyzna, a gdy otworzyli, prosił ich od pomoc - szklankę wody lub coś do jedzenia. Kiedy senior był w innym pomieszczeniu, mężczyzna po kryjomu wchodził do mieszkania i przeszukiwał znajdujące się przy wejściu ubrania i torebki. Jego łupem padały portfele, dokumenty, karty kredytowe i gotówka.

Pomimo że poszkodowani zgłaszali sprawę na policję, złodzieja udało się znaleźć dopiero dzięki jednej z ofiar. Okazało się, że senior miał w mieszkaniu zamontowaną kamerę, która złapała mężczyznę na gorącym uczynku.

Okazało się, że złodziejem był 40-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany i oskarżony o pięć takich przestępstw. Co więcej, okazało się, że działał w recydywie, bo już wcześniej był karany za rozbój i kradzieże.

40-latek przyznał się do wszystkich przestępstw i za nie przeprosił. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Pozostałe wiadomości