„Człowiek o gołębim sercu”. Kulisy Sławy Janusza Chabiora

TVN UWAGA! 5137301

Doskonale znany z ról bandziorów, policjantów, oficerów służb czy patologów sądowych. - Tymczasem to człowiek o gołębim sercu. Nawet psim sercu, bo kocha psy. Ciągle go odkrywam – mówi przyjaciel Janusza Chabiora, Robert Górski.

Agata Wątróbska, aktorka warszawskiego Teatru Dramatycznego, od czterech miesięcy jest z żoną Janusza Chabiora.
- To jest najpiękniejsze na świecie, słychać, jak mu się zmienia głos w trakcie rozmowy z Agatką, to jest taka czułość i taka miłość, że to jest coś niesamowitego – cieszy się Grażyna Wolszczak, aktorka i dyrektor Teatru Garnizon Sztuki.
Para poznała się 7 lat temu na planie jednego z filmów.
- Pomyślałem sobie, no cóż, ślub jak ślub i że nie dopadną mnie takie emocje, jakie mnie dopadły, ale przekraczając próg kościoła, poczułem, że moje oczy są mokre od łez – przyznaje Janusz Chabior.
- Moje zresztą też, w dwójkę byliśmy spłakani – dodaje Agata Wątróbska.
Świadkiem na ślubie aktorów był Robert Górski. Artysta kabaretowy i jego żona należą do grona przyjaciół aktorskiej pary.
- Janusz kojarzy mi się przede wszystkim z bandziorem, nie z konkretną rolą, ale bandziorem. Tymczasem to człowiek o gołębim sercu. Psim sercu, bo on kocha psy. Ciągle go odkrywam – mówi Górski.
Znakomite role
Janusz Chabior przez 16 lat pracował w teatrze w Legnicy. Aktor z powodzeniem łączył pracę na scenie z graniem w filmach. A filmografia Janusza Chabiora jest imponująca, grał m.in. w „Pitbullu”, „Drogówce”, „Wołyniu”, „Kołysance”, „Służbach specjalnych” i dziesiątkach seriali.
- Ten facet ma sporo lat, to żadna tajemnica, mógłby być pewnie moim ojcem, a za każdym razem jak z nim rozmawiam, czuję się, jakby był moim kumplem z ławki. Jego wewnętrzna młodość, młoda dusza każe mu być kreatywnym – mówi Maciej Kawulski. I dodaje: Jeśli jest pewien marazm i sytuacja trudna do przejścia, bo mamy zdjęcia, a od godziny pada, to jak jest Janusz na planie, to masz wrażenie, że cały czas coś się dzieje. Sam w sobie ma tyle dobrej energii, że nie tylko wystarcza mu na to, żeby robić to co robi, ale przy okazji obdarzyć tym sporo ludzi na planie.
Jacy jeszcze są Agata i Janusz?
- Są ciekawi innych ludzi, to jest coś bardzo nietypowego wśród aktorów, czyli ludzi skupionych na sobie. Oni są ciekawi świata, ciekawi nas – mówi Monika Sobień-Górska, dziennikarka i scenarzystka.
- Oni są bardzo dobrze dobrani, mają wspólne poczucie humoru. Agata tak jakby rozkwitła przy Januszu – uważa aktorka Zuzanna Grabowska.
Pozostałe wiadomości