„Rodzina zmieniła wszystko”. Kulisy Sławy Anny Guzik

TVN UWAGA! 1956214

Życie dzieli między Warszawę, gdzie najczęściej pracuje, a Bielsko-Białą, gdzie mieszka i wychowuje trójkę dzieci. - Rodzina zmieniła wszystko - mówi Anna Guzik, aktorka doskonale znana widzom z „Na Wspólnej” i serialu „Hela w opałach”.

Życie na walizkach
Anna Guzik jest aktorką serialową, teatralną i filmową. Z urodzenia Ślązaczka, od lat prowadzi aktywne życie „na walizkach”.
- Nie wiem, czy tego wyboru dokonałam sama, czy może to miasto wybrało mnie. Komfort życia w Bielsku-Białej jest wspaniały. Mam w otoczeniu góry, piękną przyrodę, dużo przyjaciół. Na pewno zawodowo łatwiej byłoby mi w Warszawie. Odpadają mi imprezy, zdjęcia zorganizowane z dnia na dzień. Łączenie tych dwóch światów wymaga ode mnie sporej logistyki – przyznaje Anna Guzik.
Liczne projekty artystyczne powodują, że podróżuje po całej Polsce. Na stałe mieszka jednak w Bielsku-Białej, gdzie występuje w miejscowym teatrze.
- Od razu po zdjęciach w stolicy, wsiadam w pociąg, żeby być z córkami i mężem. Automatycznie wypadam ze wszystkim towarzyskich, ściankowych zdarzeń. Nie ma mnie tam, bo jestem z rodziną w domu – mówi Anna Guzik.
Sławę i rozpoznawalność Annie Guzik przyniósł serial „Hela w opałach”. Emisję pierwszych odcinków TVN rozpoczął 14 lat temu. Serial opowiadał o życiowych perypetiach 30-letniej rozwódki, samotnie wychowującej trójkę dzieci.
- Od Heli uwolniłam się dość szybko, bo jeszcze w trakcie zdjęć zaczął się Taniec z Gwiazdami i potem serial „Na Wspólnej”. Istniałam jednocześnie w kilku projektach, dzięki którym ludzie wiedzieli, że jestem Anną Guzik – zaznacza aktorka.
Szczęśliwa rodzina
Mąż Anny Guzik jest instruktorem narciarstwa. Małżeństwo ma trójkę dzieci.
- Rodzina zmieniła wszystko. Odkąd są z nami dzieci, sprawy zawodowe odeszły na dalszy plan. Z bólem serca zrezygnowałam z grania, które uwielbiam. Była to jednak sprawa oczywista. Oddałam pierwszeństwo rodzinie, to był świadomy wybór – opowiada Anna Guzik. I dodaje: Jako młoda osoba długo żyłam w świecie wyobraźni i marzeń. Dopiero od niedawna żyję pełnią życia i mogę powiedzieć, że wygląda ono tak, jak zakładałam. W każdej bajce są pewne problemy, ale warto mieć świadomość, że zrealizowaliśmy swój plan.
- Jesteśmy z mężem bardzo gorącymi charakterami. Oboje lubimy dominować – dodaje Guzik.
Niedawno ukazał się debiutancki album Anny Guzik z piosenkami dla dzieci. To efekt doświadczeń macierzyńskich aktorki.
- Takie płyty są naprawdę potrzebne rodzicom, przerabiałam to – mówi Guzik.
Aktorka ma wyjątkowo pogodny charakter.
- Ubóstwiam ją. Ona wszystko potrafi. To jest chodząca radość i uśmiech. Zawsze patrzy na świat pozytywnie, do tego jest atrakcyjną kobietą, po prostu pan Bóg się zamyślił i dał jej za dużo – śmieje się Urszula Dudziak.
- Jest zacięta, do wszystkiego podchodzi bardzo zawodowo. Jest zdyscyplinowana i wygrywa. To prawdziwa Ślązaczka – dodaje koleżanka aktorki Lidia Wawrosz.
Serial „Na wspólnej” widzowie wciąż mogą oglądać na antenie TVN. Kołysankowa płyta Anny Guzik dostępna jest już w sklepach.
Pozostałe wiadomości