Festiwal Wrażliwy 2023. Reporter Uwagi! z nagrodą za swój reportaż

Autor:
Uwaga!
TVN

Marcin Jakóbczyk, reporter Uwagi!, został laureatem IV edycji Festiwalu Wrażliwego. Jury nagrodziło jego reportaż pt. „Syndrom samotności” o pani Danieli. Gratulujemy!

Materiał Marcina Jakóbczyka zdobył drugie miejsce w kategorii „Reportaż filmowy”.

Pierwsze miejsce w tej kategorii również przyznano dziennikarce TVN - Katarzynie Lazzeri za reportaż pt. „Podlasie: granica światów”.

Jury wyróżniło również Piotra Jaconia, który zajął pierwsze miejsce w kategorii „Reportaż filmowy YOUNG/KIDS” za reportaż „Wszystko o moim życiu - Kacper”.

Historia pani Danieli

„Syndrom samotności” Marcina Jakóbczyka to reportaż o 80-letniej mieszkance Wrocławia. Kobieta była utrapieniem całej kamienicy. Sąsiedzi narzekali na przykry zapach, zaśmiecanie podwórka oraz dokarmianie gołębi i szczurów, które stały się powodem sąsiedzkiego konfliktu. Po kilku próbach reporterowi udało się nawiązać porozumienie z kobietą. Okazało się, że w przeszłości skończyła dwa kierunki studiów, pracowała na kierowniczym stanowisku i podróżowała po świecie. Nasza wizyta zmobilizowała do działania ośrodek pomocy społecznej. W życiu pani Danieli pojawiła się opiekunka, która codziennie jej pomaga.

Zobacz nagrodzony reportaż Marcina Jakóbczyka >>>

Autor:Uwaga! TVN

Pozostałe wiadomości