1

Gdzie kończy się sąsiedzka czujność, a zaczyna prześladowanie i stalking? Uwaga! po Uwadze 15 IV 2019

Każdy ich ruch śledzą i nagrywają sąsiedzi. Nagrania trafiają do policji, która zwiększając statystyki, karze mieszkańców niewielkiej wsi mandatami. Pan Włodzimierz za drobne przewinienia, na przykład brudną szybę w traktorze, już dwukrotnie stracił prawo jazdy. To jedna z dwóch historii, które poruszamy w tym odcinku Uwagi! po Uwadze. Z kamerami dotarliśmy także do Dzierżoniowa, gdzie 25-letnia matka została brutalnie zamordowana we własnym domu. Za ścianą spały jej malutkie dzieci.

1

Konflikt sąsiedzki w Paczkowie. Uwaga! po Uwadze 8 IV 2019

Dziś w Uwadze! po Uwadze o narastającym od kilku lat konflikcie sąsiedzkim w Paczkowie. Mieszkająca z dorosłą, niepełnosprawną córką pani Irena zarzuca sąsiadom agresywne zachowania wobec nich. Sąsiedzi są przekonani, że to właśnie pani Irena jest powodem tego zaognionego sporu. Czy uda się skutecznie zakopać topór wojenny i zaprzestać eskalacji konfliktu?

1

Ślepa miłość i wielkie pieniądze. Uwaga! po Uwadze 1 IV 2019

Wierzą, że w internecie poznały mężczyzn swojego życia. Choć wybranków znają tylko z sieci, po kilku tygodniach wysyłają im pieniądze. Wielkie pieniądze! Jedna z kobiet straciła 100 tys. zł. Ofiary biorą kredyty, zastawiają mieszkania. Dlaczego oszuści są tak skuteczni? Jakich metod używają?