1

Uwaga! po Uwadze 20 II 2017

W programie wstrząsająca historia lekceważącego podejścia lekarzy do życia małego dziecka. Antoś miał niespełna 3 lata. Na początku stycznia trafił tu, do szpitala powiatowego w Opocznie, gdzie zdiagnozowano rozwijającą się szybko sepsę - bardzo groźną, zwłaszcza dla tak małego dziecka. Nim jednak chłopcem zajęli się specjaliści, nim ruszyła walka o jego życie, minęły długie godziny. A w takim stanie w jakim był Antoś liczyła się każda minuta… Dziecko zmarło, jego rodzice są zrozpaczeni i nie mogą zrozumieć dlaczego ich syn musiał tak długo czekać na pomoc. W programie także porażający przykład polskiej rzeczywistości. Na małej wsi pod Radomiem, na początku XXI wieku wegetuje rodzina, która jakoś radziła sobie z życiem do momentu, w którym w dość zaskakujących okolicznościach musiała przyjąć poród. Niemal doszło do tragedii…

1

Nie mogą dojechać do swoich domów

Do domów mieszkańców wsi Morochów od lat nie mogą dojechać prywatne samochody, ani żadne służby ratunkowe. Wieś przecina rzeka i jedyną możliwością, aby dostać się na jej drugą stronę, jest stara drewniana kładka. Choć jest niebezpieczna i przejście nią nieraz kończyło się wypadkiem, urzędnicy nie zgadzają się na budowę mostu.

1

Uwaga! po Uwadze 13 II 2017

W Uwadze! po Uwadze dwa przykłady świadczące o tym jak bezduszny stosunek do ludzi potrafią mieć lokalne władze i urzędnicy. Najpierw sprawa z Podkarpacia, gdzie kilkanaście rodzin ma potężny problem i nie ma jak na razie szans na to, by ktoś im pomógł go rozwiązać… W drugiej części programu rozmawiamy o trudnej sytuacji jednej rodziny z Otwocka. Jest zmuszana to zniszczenia efektów remontu, jaki przeprowadziła. Odnowiła mieszkanie, wybudowała łazienkę, ale zamiast pochwał dostała nakaz rozbiórki i nakaz eksmisji.