1

Gdzie kończy się sąsiedzka czujność, a zaczyna prześladowanie i stalking? Uwaga! po Uwadze 15 IV 2019

Każdy ich ruch śledzą i nagrywają sąsiedzi. Nagrania trafiają do policji, która zwiększając statystyki, karze mieszkańców niewielkiej wsi mandatami. Pan Włodzimierz za drobne przewinienia, na przykład brudną szybę w traktorze, już dwukrotnie stracił prawo jazdy. To jedna z dwóch historii, które poruszamy w tym odcinku Uwagi! po Uwadze. Z kamerami dotarliśmy także do Dzierżoniowa, gdzie 25-letnia matka została brutalnie zamordowana we własnym domu. Za ścianą spały jej malutkie dzieci.

1

Konflikt sąsiedzki w Paczkowie. Uwaga! po Uwadze 8 IV 2019

Dziś w Uwadze! po Uwadze o narastającym od kilku lat konflikcie sąsiedzkim w Paczkowie. Mieszkająca z dorosłą, niepełnosprawną córką pani Irena zarzuca sąsiadom agresywne zachowania wobec nich. Sąsiedzi są przekonani, że to właśnie pani Irena jest powodem tego zaognionego sporu. Czy uda się skutecznie zakopać topór wojenny i zaprzestać eskalacji konfliktu?

1

Ślepa miłość i wielkie pieniądze. Uwaga! po Uwadze 1 IV 2019

Wierzą, że w internecie poznały mężczyzn swojego życia. Choć wybranków znają tylko z sieci, po kilku tygodniach wysyłają im pieniądze. Wielkie pieniądze! Jedna z kobiet straciła 100 tys. zł. Ofiary biorą kredyty, zastawiają mieszkania. Dlaczego oszuści są tak skuteczni? Jakich metod używają?

1

Tajwan w Złotoryi - wyspa bezprawia. Uwaga! po Uwadze 25 III 2019

Awantury, pijaństwo, interwencje policji. To codzienność w Tajwanie, położonym na obrzeżach Złotoryi bloku socjalnym. - Przed snem myślę, żeby ten koszmar się już skończył. Śni mi się moja dobra rodzina, że się wyprowadzamy stąd i mamy normalny dom – mówi jedna z dziewczynek.

1

Jak dyscyplinować uczniów? Uwaga! po Uwadze 11 III 2019

Uwaga! po Uwadze na żywo z Bielska-Białej. Program na temat szkolnych konfliktów na linii uczniowie – nauczyciele. Czy za murami Specjalnej Szkoły Podstawowej nr 11 doszło do przemocy w stosunku do podopiecznych?

1

Cała prawda o rynku dopalaczy. Uwaga! po Uwadze 4 III 2019

Uwaga! po Uwadze z Zawiercia, miasta, przez które przetoczyła się fala zgonów spowodowanych zażyciem tajemniczej substancji, prawdopodobnie dopalacza. W tej chwili możemy mówić o przynajmniej 18-tu ofiarach śmiertelnych. Nasze kamery zarejestrowały, jak tymi groźnymi substancjami handluje kobieta na oczach swojej kilkunastoletniej córki. Czy uda się skutecznie rozwiązać problem i zatrzymać serię zgonów?