1

Co się dzieje w Domu Pomocy w Podlodowie? Uwaga! po Uwadze 21 X 2019

Pod koniec września informacja o martwych kozach znalezionych na wyspie w okolicach mostu Gdańskiego w Warszawie poruszyła opinię publiczną. Kim jest właściciel stada, który wypasał zwierzęta na zlecenie urzędu miasta? W programie także kontrowersyjna księżna Elżbieta Tarkowska i jej domy pomocy. Dlaczego niektórzy ludzie kierują pod jej adresem bardzo poważne zarzuty?

1

W ogniu sąsiedzkiego konfliktu. Uwaga! po Uwadze 7 X 2019

Podpalenia, pobicia, zastraszanie. We wsi Nowe Stojło na Podlasiu sąsiedzi zgotowali sobie piekło. Nie przepuszczą żadnej okazji, by uprzykrzyć sobie życie. Synowie pani Teresy ze strachu śpią w ubraniach, by w każdej chwili być gotowym do walki lub ucieczki!

1

Bartek czy Zosia? Dziewczyna czy chłopak? Uwaga! po Uwadze 23 IX 2019

Czy pani Dorota słusznie robi wychowując córkę jak syna? 5-letnia Zosia twierdzi, że jest chłopcem. Mama traktuje ją więc jak syna: zwraca się do niej imieniem Bartek, ubiera jak chłopca. – Robię tak za radą lekarzy, którzy mówią, że to dla dobra dziecka. Mówiłam raz Zosia, raz Bartek i wtedy dziecko reagowało złością – tłumaczy pani Dorota.

1

Czego można wymagać od bezdomnych? Uwaga! po Uwadze 16 IX 2019

Codziennie są wyrzucani z autobusów, dworców, klatek schodowych, barów i kawiarni. Krakowski radny Łukasz Wantuch chce uzależniać pomoc miasta m.in. od tego, czy bezdomny się myje. Z kolei w Śremie trwa protest mieszkańców w związku budową domów dla bezdomnych. Czy nawet najgorszy smród może tłumaczyć bezduszne zachowania? A może pomoc dla bezdomnych powinna być udzielana tylko pod pewnymi warunkami?