1

Lekcja historii o Holocauście

Młodzi ludzie - Polacy i Żydzi - mówią o sobie bardzo pięknie, jesteśmy tacy sami... Lekcje historii, wspólne spotkania, zbliżają, likwidują stereotypy, które narastały przez lata. Z pewnością tylko głośne mówienie o problemach, wola ich rozwiązywania spowodują ,że słowo Holocaust nie będzie wywoływało kłopotliwego milczenia, bo nawet o tak bolesnych sprawach można i trzeba mówić..

1

Kto tam?

W cyklu "Kto tam?" odwiedzamy przypadkowo spotkanych ludzi. Każdy z nas nosi w sobie historię, często opowieści są zaskakujące, poruszające, zawsze ciekawe.

1

Cmentarzysko Zapomnianych Książek

Z tego niezwykłego miejsca zabrać można tyle książek ile jest się w stanie unieść. Jest to inicjatywa polskich antykwariuszy, którzy chcą ocalić jak najwięcej lektur przed zniszczeniem i wyrzuceniem na śmietnik.

1

Co czeka rodzinę zaginionej Kariny?

Rok temu jej losy śledziła cała Polska. Upośledzona dziewczynka wyszła z domu i zaginęła. Przez 6 dni mało kto wierzył, że dziecko odnajdzie się żywe. Mimo natychmiastowych i szeroko prowadzonych poszukiwań dziewczynkę odnaleziono po blisko tygodniu. Dziecko było wycieńczone i miało odmrożone stopy. Karina jest dziś pod opieką lekarzy z centrum zdrowia dziecka. Święta spędziła w domu rodzinnym. Pod koniec stycznia ma wrócić do Centrum Zdrowia Dziecka na dalszą rehabilitację, wtedy też lekarze zdecydują kiedy przeprowadzić operację drugiej nogi. W szpitalu często towarzyszy Karinie Matka. Rozmawiał z nią Grzegorz Kuczek.

1

Przez tydzień szukała jej cała Polska

Przez kilka dni cała Polska śledziła losy 10-letniej Kariny, która zaginęła w lesie nieopodal Augustowa. Dziewczynka odnalazła się, ale w szpitalu przegrała walkę z gangreną i do końca życia będzie okaleczona. Co działo się w jej domu tego dnia? Czy mogła uniknąć tragedii?

1

SONDA

Na co najchętniej wydajemy pieniądze?