1

Co robić gdy jest się ofiarą przemocy?

Reportaż o pani Urszuli pokazaliśmy w UWADZE! niespełna dwa tygodnie temu. Jej historia to nieustanne zmagania z mężem alkoholikiem. Mąż pani Urszuli usłyszał już zarzuty. Ponadto prokuratura zakazała mu kontaktu z pokrzywdzonymi, zobowiązała go też do stawiania się na policji i nakazała opuszczenie domu.

1

Syn: to nie jest już mój ojciec

Blisko dziesięć spraw w prokuraturze, kilkanaście postępowań policji, zagłodzone gołębie i zabite psy - to pokłosie sporu rodzinnego, który kilka tygodni temu prezentowaliśmy w UWADZE! Konflikt między członkami rodzinny spod Bydgoszczy trwa od lat. Pan Daniel spiera się ze swoją konkubiną o prawo do własności gospodarstwa. Po stronie macochy stanął syn pana Daniela z pierwszego małżeństwa, który siłą stara się odzyskać rzeczy kobiety. Tym razem omal nie doszło do tragedii.

1

Kulisy rodzinnego konfliktu

Ojciec kontra syn i była partnerka ojca walczą o majątek. W ostatnim czasie konflikt jeszcze się zaostrzył. Pobity ojciec wylądował w szpitalu. A dom, który wydaje się jednym z elementów sporu stanął w płomieniach. Nasz reporter wrócił na miejsce i rozmawiał z synem...

1

Stosunek Polaków do spuścizny żydowskiej

Poznawanie historii, obyczajów i kultury, ale przede wszystkim siebie, to główne założenia organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich - spotkań młodzieży. Podczas warsztatów, uczniowie z Polski i Izraela, mieli okazję poznać się i dużo ze sobą rozmawiać. Oddali również hołd ofiarom Holocaustu, podczas zorganizowanej przez wojewodę mazowieckiego, uroczystości w Treblince. Ale czy historia Żydów w miejscach, gdzie żyją  młodzi Polacy jest dobrze pielęgnowana?

1

Jak Polacy dbają o spuściznę żydowską?

W studiu Uwagi! po Uwadze byli: Anna Ciałowicz, z Portalu "Moja żydowska Warszawa" i ekspertka gminy żydowskiej oraz Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

1

Jak traktujemy spuściznę żydowską?

W Uwadze! po Uwadze poruszamy sprawę budzącą kontrowersje. Nasza reporterka dotarła do wsi Parysew. Były tam społeczności żydowskie, pozostały kirkuty, ale znikały , a macewy stawały się elementami budulca , domów, budynków gospodarczych, murów...