Dziecięce porażenie mózgowe to schorzenie, które bardzo często uniemożliwia dzieciom sprawnym intelektualnie normalne funkcjonowanie z powodu niepełnosprawności ruchowej. Poprawa ich stanu zdrowia jest bardzo powolna i zależy od długotrwałej, systematycznej rehabilitacji. Taka rehabilitacja jest bardzo kosztowna i zdecydowanej większości rodziców chorych dzieci nie stać na to, aby im ją zapewnić.

W trakcie tegorocznej akcji reporterzy UWAGI! odwiedzili trzy rodziny z dziećmi cierpiącymi na dziecięce porażenie mózgowe. Bliźniaczki Agnieszka i Dominika są dotknięte chorobą w różnym stopniu, ich mama została opuszczona przez męża i sama walczy o swoje dzieci, a wychowuje jeszcze młodszego, na szczęście zdrowego synka. Andrzej został niedawno osierocony przez matkę, która zmarła na raka. Teraz ciężar opieki nad nim spadł na jego babcię. Piotr ma niezwykle dzielnych rodziców. Przeznaczyli cześć mieszkania na małą salę rehabilitacyjną, którą ojciec Piotra sam zbudował.

Widzowie UWAGI! – mali i duzi – lepili w trakcie trwania akcji wielki łańcuch choinkowy. To symbol akcji. W niedzielę na krakowskim Rynku Głównym wszystkie części tego łańcucha zostały połączone.

Dziś w Warszawie nastąpiło podsumowanie akcji. Ale SMS-y o treści POMAGAM na numer 7126, z których dochód przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji TVN Nie jesteś sam, można wysyłać cały czas.

Dodaj komentarz