- Dziękuję, że jesteście państwo z nami. W tym roku spotykamy się w zupełnie innej sytuacji, nie jesteśmy razem, ale pandemia rozdzieliła nas tylko symbolicznie. Pandemia nas nie pokonała, nie pokonała naszej chęci pomocy i wsparcia. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie jesteśmy wobec siebie bardziej solidarni i mamy w sobie więcej czułości do innych ludzi. Jesteśmy sami, czasem nawet bardzo sami, ale nie samotni, bo mamy wokół siebie wspaniałych ludzi – mówiła na początku finału Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”.

W tym roku ze względu na pandemię nie organizowaliśmy wspólnego świętowania w jednym miejscu. Ale łączyliśmy się na żywo z naszymi podopiecznymi i ich rodzinami.

Julia

5-letnią Julkę odwiedził w domu Zbigniew Łuczyński. Dziewczynka cierpi na padaczkę i pęcherzowe oddzielanie naskórka. Jej rany praktycznie się nie goją, a każdy dotyk sprawia dziecku ogromny ból. Mimo to dziewczynka potrafi zachować niezwykłą pogodę ducha. Bezcenne jest dla niej wsparcie matki.

- Nie poddajmy się. Jak mnie wyganiają skądś, to wchodzę drugimi drzwiami, jak ja się poddam to i ona się podda – mówiła Monika Bajura.

Niestety rodzina zmaga się nie tylko z chorobą, zdarza się, że problemem jest również niezrozumienie. Część osób boi się, że choroba Julii jest zaraźliwa, choć oczywiście tak nie jest.

Zobacz reportaż o Julii>>>

Zuzia

Z Łukowa przenieśliśmy się w okolice Szczecina, gdzie Tomasz Kubat spotkał się z 6-letnią Zuzią i jej bliskimi.

Dziewczynka ma porażenie mózgowe. Intelektualnie rozwija się fantastycznie – ponad swój wiek. Niestety z powodu choroby „uwięziona jest we własnym ciele” - praktycznie nie chodzi, mówi bardzo niewyraźnie. Na szczęście dzięki rehabilitacji i bardzo ciężkiej pracy wszystko zmierza ku lepszemu.

- Córka często powtarza, że nas kocha, stara się być bardzo samodzielna. Czynności, których nie potrafi zrobić sama, nie załamują jej, próbuje. Twierdzi, że nie potrzebuje naszej pomocy, że da sobie radę – mówił ojciec dziewczynki Adam Dziekoński.

Zobacz reportaż o Zuzi>>>

Inez

Z 12-letnią Inez spotkała się nasza reporterka Monika Nawrot-Górska. Dziewczynka straciła mamę w wypadku samochodowym, a sama w bardzo ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po kilku miesiącach, spędzonych w szpitalach, dziewczynka zaczęła sama jeść i mówić. Wbrew wcześniejszym rokowaniom, stanęła na własne nogi. Intensywna rehabilitacja to podstawa dzisiejszej sprawności Inez.

- Muszę powtarzać codziennie ćwiczenia, bo chcę być zdrowa. Muszę pracować przede wszystkim nad ręką, bo największym problemem jest wyprostowanie ręki w łokciu – mówiła Inez.

Zobacz reportaż o Inez>>>

Bartek

Z Bytomia przenieśliśmy się do Olsztyna, gdzie w szpitalu z rodziną małego Bartka spotkał się Maciej Wójcik.

Życie rodziców chłopca legło w gruzach w kwietniu tego roku, gdy rozpędzony samochód uderzył w wózek z bliźniętami, półtorarocznymi Kubą i Bartkiem. Kuba nie przeżył. Bartek potrzebuje Państwa pomocy.

- Wypadek sprawił, że przestaliśmy marzyć. Dla nas jest jedno marzenie, żeby Bartek stanął na nogi, był w miarę samodzielny - mówiła pani Beata.

Zobacz reportaż o Bartku>>>

467 tys. zł

Podczas trwania tegorocznego finału akcji Fundacji TVN „nie jesteś sam” udało się zebrać ponad 467 132 złotych, a kwota ciągle rośnie.

W tym roku podczas finału wystąpiły wyjątkowe gwiazdy - Kayah, Krzysztof Zalewski i rodzinny duet Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski.

Dziękujemy gwiazdom, darczyńcom i operatorom sieci komórkowych za przekazanie całego dochodu z akcji, na rzecz podopiecznych fundacji.

 

Wspólnie z nami możesz pomóc podopiecznym Fundacji TVN. Wystarczy wysłać SMS na numer 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł z VAT).

SMS 7126 o treści POMAGAM (1,23 zł z VAT)

Wspieram online bit.ly/2xyuSkb

Dodaj komentarz