w zagrożeniu

Podczas tegorocznego Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” będzie można obejrzeć materiały trójki naszych reporterów: „Ja nie jestem człowiek”, „Mamo, wróć” oraz „Pandemia przemocy”.

Aleksandra Rek w reportażu „Ja nie jestem człowiek” opowiedziała historię pani Cecylii i jej chorego na schizofrenię, dorosłego syna. Oboje mieszkają w walącej się przybudówce domu bez prądu i wody. Gdy na dworze robi się zimno, owijają się folią termiczną, w czasie burzy – chowają się do własnoręcznie zbudowanego „schronu”.

Zobacz reportaż „Ja nie jestem człowiek” >>>

„Mamo, wróć” autorstwa Grzegorza Kuczka to dramat rodzinny – matka uciekła od rodziny, zabierając ze sobą 8-letnią córkę i postanowiła zamieszkać u mężczyzny, który sam o sobie mówi: „Żołnierz Chrystusa” i „Nowy Duch”. Dorosłe dzieci kobiety i jej mąż próbowali odnaleźć panią Agnieszkę i małą Gabrysię.

Zobacz reportaż „Mamo, wróć” >>>

W konkursie bierze udział również reportaż „Pandemia przemocy” Anny Barańskiej-Całek. „Nie kocham cię i nigdy nie będę cię kochał” – usłyszał od swojego ojczyma 4-letni Kuba. Malec razem z mamą z powodu pandemii nie mogli uciec od przemocy, której na co dzień doświadczali ze strony partnera pani Patrycji.

Zobacz reportaż „Pandemia przemocy” >>>

W tym roku łódzki festiwal po raz pierwszy odbędzie się całkowicie online. Wszystkie projekcie odbędą się wirtualnie, a rozmowy z autorami za pośrednictwem wideokonferencji. Już teraz można obejrzeć rozmowę z Grzegorzem Kuczkiem i Anną Barańską-Całek.

 

Więcej informacji na temat konkursu reportaży telewizyjnych oraz harmonogramu 30. Festiwalu Mediów „Człowiek w zagrożeniu” można znaleźć na stronie internetowej festiwalu >>>

Dodaj komentarz