00ab5420f92e8984e68ebd8c0833b45d,0,1.jpg

Przygotowania do tegorocznego finału akcji Fundacji TVN Nie jesteś sam trwały do ostatniej chwili. Do naszej redakcji przez cały czas docierały fundacyjne łańcuchy z całej Polski. Najdłuższy, aż 2-kilometrowy przywieźli pracownicy przedszkola Słoneczna Szóstka w Śremie. Składa się z ponad 40 tysięcy własnoręcznie wykonanych ludzików – tylu, ilu mieszkańców liczy gmina!

Podczas finału pojawili się przed kamerami – na żywo – bohaterowie naszych reportaży: bliźniaczki Dominika i Agnieszka, Andrzej i Piotr. Wszyscy oczywiście ze swoimi rodzicami i opiekunami. Dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy udało się zebrać podczas tegorocznej akcji – to kwota ponad 1 mln 250 tys. zł.

Specjalnie dla podopiecznych Fundacji 13-letni Edwin z Rosji przygotował występ wokalny. Chłopiec także cierpi na porażenie mózgowe.

- Choroba syna powoduje, że wszystko jest dla nas trudne – powiedziała Marjam Arutiunian, mama Edwina. - On sam też bardzo to przeżywa, płacze, chciałby chodzić i grać w piłkę z innymi. Śpiew pomaga mu żyć dalej, to jego cel w życiu.

Dzieci z porażeniem mózgowym, podopieczni fundacji TVN Nie jesteś wciąż potrzebują pomocy. Czekamy na Państwa SMS-y o treści ”Pomagam” na nr 7126. Wspólnie możemy zmienić życie tych dzieci na lepsze.

Dodaj komentarz